Aizvadītajā diennaktī veikti 1535 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, un infekcija apstiprināta vēl septiņiem cilvēkiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Latvijā kopā veikti 32 837 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 682 personām.
42 pacienti stacionēti, no kuriem viens pacients pēdējā diennaktī. 37 ir ar vidēju slimības gaitu, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. No stacionāra izrakstīts 61 pacients.
No Covid-19 Latvijā līdz šim ir izveseļojušies 88 pacienti, proti, šiem pacientiem abi kontroltesti neuzrādīja jaunā koronavīrusa klātbūtni, liecina SPKC dati.
Tas nozīmē, ka šie pacienti ne tikai izveseļojušies, bet arī vairs neizdala vīrusu.
"Ne viena vien valsts Covid-19 pacientus par veseliem atzīst pēc 14 dienu karantīnas, ja nav simptomu, neveicot kontroles testus. Latvijā pagaidām lietojam algoritmu, veicot divus kontroles testus. Prieks par 88 cilvēkiem, kas atveseļojušies. Lai veselība un dzīvesprieks," sociālajā vietnē "Twitter" uzsvērusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
Jau vēstīts, ka pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts Covid-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju. Cilvēku uzskata par veselu pēc klīnisko simptomu izzušanas un ja divi atkārtoti testēšanas rezultāti uz Covid-19 ir negatīvi.
Sākotnēji kontroltestus veica divas nedēļas pēc simptomu pazušanas, bet vēlāk tika pieņemts lēmums to darīt pēc trim nedēļām, jo, pēc 14 dienām veicot šādus testus aptuveni 100 pacientiem, daļa joprojām uzrādīja vīrusa klātbūtni.
Jau ziņots, ka visā Latvijā saistībā ar Covid-19 izplatīšanos 12. martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas otrdien, 7. aprīlī, pagarināta līdz 12. maijam, saglabājot spēkā esošos ierobežojumus.
Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, no 18. marta īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).
25. martā, SPKC epidemiologi, veicot reģistrēto Covid-19 gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu, konstatējuši, ka pieci saslimušie nevar norādīt, ka bijuši ārzemēs vai viņiem ir bijis kontakts ar apstiprinātu Covid-19 saslimušo vai personu, kura bijusi ārzemēs. Līdz ar to nav nosakāma epidemioloģiskā ķēde, kas nozīmē, ka Latvijā tiek konstatēti pirmie Covid-19 gadījumi, kas saistīti ar vietējo jaunā koronavīrusa transmisiju sabiedrībā. Šie reģistrētie saslimšanas gadījumi konstatēti Rīgā. Vīrusa transmisija sabiedrībā novērota vairākās Eiropas Savienības valstīs, t. sk. Lietuvā un Igaunijā.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par Covid-19. Nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.
Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. Covid-19 ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. Covid-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.