Foto: DELFI

Sākoties Covid-19 ierobežošanai noteikto prasību atcelšanai, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas, liecina satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) ieraksts otrdien, 28. aprīlī, mikroblogošanas vietnē "Twitter".

"Šodien bija produktīvas pārrunas transporta nozarei ar Veselības ministriju par pakāpenisku iziešanu no Covid-19 ierobežojumiem," raksta ministrs, norādot, ka, "atsākoties burzmai, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas".

Linkaits pēc valdības sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka šodien veselības un transporta nozaru pārstāvji pārrunāja, kā varētu rīkoties tālāk, attīstoties situācijai ar ierobežojumu atcelšanu.

"Analizējām arī situāciju, kāda ir pašlaik. Mēs redzam, ka pieaug gan mašīnu skaits uz ielām, gan pasažieru skaits sabiedriskajā transportā," teica ministrs, skaidrojot, ka, noņemot kādus ierobežojumus, var pienākt situācija, ka sabiedriskajā transportā vairs nevar nodrošināt divu metru distancēšanos un cilvēku ierobežošanu. Linkaits arī uzsvēra, ka ir "kritiskā robeža, līdz kurai var palielināt autobusu un trolejbusu skaitu Rīgas pilsētā", tāpēc ekspertu diskusijā secināts, ka risinājums situācijā, kad divu metru distanci nevar nodrošināt, varētu būt masku lietošana.

"Nekādi lēmumi pašreiz nav pieņemti, tā bija ekspertu diskusija, kuru mēs varam formalizēt tad, kad valdība lems par tālākiem pasākumiem ierobežojumu izmainīšanā," teica Linkaits, piebilstot, ka valdība par ierobežojumu mazināšanu varētu lemt 7. maijā.

Arī Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne pavēstīja, ka, atceļot kādus ierobežojumus, ir jārēķinās, ka aizvien aktīvāk tiks izmantots sabiedriskais transports un tādējādi transporta līdzekļos nebūs iespējams nodrošināt divu metru distancēšanās nosacījumus. Tādēļ, lai mazinātu risku Covid-19 izplatībai, mazinot ierobežojumus, paralēli varētu tikt lemts par prasību sabiedriskās vietās, kur nevar ievērot divu metru distanci, tai skaitā sabiedriskajā transportā, lietot sejas maskas.

Strapcāne uzsvēra, ka sejas maskas lietošanas sabiedrībā mērķis ir nevis pasargāt sevi no inficēšanās, bet gan tā ir solidaritātes izpausme, lai no iespējamās inficēšanās pasargātu apkārtējos.

Jau ziņots, ka kopš 27. marta pasažieru pārvadātājiem, pārvadājumu organizētājiem un pasažieriem noteikti piesardzības pasākumi ar mērķi samazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā.

Pasažieru pārvadātājiem ir uzdots ierobežot vienā braucienā atļauto pasažieru skaitu, piemēram, autobusu pārvadājumos, kuros tiek pārdots noteikts skaits biļešu, tās pārdot ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita. Tāpat pārvadātājam ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic pastiprināta transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.

Savukārt pasažieriem ir noteikts izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos.

Ārkārtējā situācija Covid-19 ierobežošanai pašreiz Latvijā noteikta līdz 12. maijam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!