Nepieskatīts, nedrošs un dārgs? RS, dome un policija par sabiedrisko transportu
Foto: Rīgas Pašvaldības policija
Autobusi kursē retāk, ir pārpildīti, īpaši stundās, kad jābrauc uz darbu vai mājās. Pasažieri neievēro iezīmētās vietas, un, ja ievēro, kājās stāvētāji drūzmējas. Maskas lieto aptuveni katrs piektais, kontrolierus neredz. Šādu ainu ceļā uz darbu Pārdaugavā pēdējās dienās novērojusi "Delfi" lasītāja Katrīna. Viņa raizējas, vai šādas situācijas dēļ Latvija nezaudēs pandēmijas savaldīšanā līdz šim sasniegtos "labos skaitļus".

Pasažieru skaita pieaugumu novērojis arī pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme", taču uzsver, ka norīko transportlīdzekļus papildu reisiem. Rīgas pašvaldības policijas (RPP) dati liecinot, ka pretēji Katrīnas teiktajam, maskas lieto teju visi, lielais vairākums. Taču Katrīna ir arī neizpratnē, kad plānots atjaunot ārkārtējās situācijas laikā zaudētās "stundas biļetes" sabiedriskajā transportā, jo, klātienē atsāktās darba gaitas izmaksājot ļoti dārgi.

"Visam plusā vēl braukā skolas pusaudži, izklaidējoties baros, jo – viņu taču nav vairāk par 25 – un viņi ievēro distanci – turas viens no otra pa gabalu, bļaustās. Lieki piebilst, ka masku viņiem nav, un biļetes arī nav, jo skolēnu e-taloni šobrīd nedarbojas sakarā ar aizvērtajām skolām," vēstulē "Delfi" raksta Katrīna, kura ikdienā izmanto pārsvarā 38. un 46. maršruta autobusu. Tiesa, viņa piekrīt, ka visos transportlīdzekļos nav vienādi, piemēram, 11. tramvajā bijusi "krietni labāka aina".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!