Delfi TV ar Domburu:premjers Krišjānis Kariņš - 6
Foto: DELFI

Ārkārtējā situācija Latvijā tiks izbeigta 9. jūnijā, ceturtdien valdības ārkārtas sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sākot valdības sēdi, premjers norādīja, ka pirmajam no Covid-19 likumiem Saeimā ar balsojumu noteikta tā dēvētā "lielā steidzamība", kas nepieciešama, lai nebūtu jāpagarina ārkārtējā situācija.

"Tas nozīmē, ka varēsim iziet no ārkārtējās situācijas kā plānots [9.jūnijā]," uzsvēra Ministru prezidents.

Ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā ir spēkā kopš 13.marta.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputātu vairākums ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja atbalstīja Covid-19 izplatības radītā valsta apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas likumprojektu, kas paredz noteikt tiesisko regulējumu atbalsta pasākumiem pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Deputāti atbalstīja steidzamības piešķiršanu likumprojektam, kas nozīmē, ka tas Saeimā tiks izskatīts divos lasījumos. Tāpat ir atbalstīta tā dēvētā "lielā steidzamība".

Jauns likuma projekts izstrādāts, lai nodrošinātu tiesisko stabilitāti un valsts tautsaimniecības drošību, kā arī noteiktu, kuri līdzšinējie atbalsta pasākumi tiks turpināti arī pēc koronavīrusa izraisītās ārkārtējās situācijas beigām, teikts likumprojekta anotācijā.

Tāpat anotācijā norādīts, ka visus iepriekš noteiktos ierobežojumus nav iespējams atcelt līdz ar ārkārtējās situācijas beigām, tādējādi ieviestie atbalsta pasākumi turpināsies, kamēr Covid-19 apdraudējuma un tā seku novēršanai tie būs nepieciešami.

Plānots, ka līdz šī gada beigām uzņēmumi neatkarīgi no nozares varēs pieteikties līdzšinējiem atbalsta instrumentiem, ko administrē finanšu institūcija "Altum".

Tāpat paredzēts saglabāt nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu uz trim gadiem, un pieteikties šim atbalstam nodokļu maksātāji varēs vēl līdz šī gada beigām.

Pēc ārkārtējās situācijas beigām plānots saglabāt arī dīkstāves pabalstu, līdz gada beigām varēs darboties ārkārtējās situācijas laikā ierīkotie ziedojumu tālruņi reliģiskajām savienībām, kā arī turpināties līdzšinējie telpu nomas atvieglojumi komersantiem.

Tāpat plānots, ka līdz gada beigām pašvaldības varēs atlikt nekustamā īpašuma nodokļa samaksu iedzīvotājiem.

Likumprojektā paredzēts turpināt arī citus līdzšinējos atbalsta pasākumus un plānots, ka jaunais likums pēc ārkārtējās situācijas beigām aizstās līdzšinējo likumu "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!