Ieceļotāja anketa ir jāaizpilda gan ārvalstu tūristiem, gan Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atgriežas mājās.
Anketā persona norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā būs sasniedzama. Anketā norāda arī valstis, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā, un izbraukšanas datumus no tām.
Ja persona ir uzturējusies valstī, uz kuru saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļvietnē publicēto informāciju ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, tā apliecina, ka ievēros noteiktos īpašos piesardzības pasākumus, tostarp 14 dienu pašizolāciju.
Ja ārvalstnieka ierašanās Latvijā ir nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, tad šī persona rakstiski apliecina, ka, uzturoties Latvijā, ārpus darba laika nodrošinās pašizolāciju, novēros savu veselības stāvokli un ievēros īpašos piesardzības pasākumus.
Ja persona pirms ierašanās Latvijā 14 dienas ir uzturējusies valstī, uz kuru nav attiecināmi piesardzības un ierobežojošie pasākumi, tai, atrodoties Latvijā, attiecīgie piesardzības pasākumi, tostarp pašizolācija, nav jāievēro.
Īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi ietver: pašizolāciju dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā 14 dienas pēc ierašanās Latvijā; citu personu nepakļaušanu inficēšanās riskam un izvairīšanos no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem; mutes un deguna aizsega lietošanu sabiedriskajā transportā, lai pēc ierašanās Latvijā nokļūtu pašizolācijas vietā; sava veselības stāvokļa novērošanu un ģimenes ārsta informēšanu, ja parādās akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes.
Attiecīgais pārvadātājs ir atbildīgs par aizpildītās anketas iespējami ātru nodošanu Valsts robežsardzei, ja apliecinājumā ir norāde par personas uzturēšanos valstī, uz kuru saskaņā ar SPKC publicēto informāciju ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi (Valsts robežsardze šo anketu nodod Valsts policijai). Kā arī pārvadātājam anketa jānodod SPKC, ja anketā ir norāde par uzturēšanos tikai tādā valstī, uz kuru nav attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi.
Atbildīgā institūcija aizpildīto anketu glabā vienu mēnesi un pēc attiecīgā termiņa beigām iznīcina to.
Vēstīts, ka tuvāko nedēļu laikā plānots ieviest elektronisku reģistrācijas rīku.
Pagaidām līdz galam palicis neatrisināts jautājums, kā gūt pilnīgu pārskatu pār tiem iebraucējiem, kas ierodas ar privātām automašīnām no Igaunijas un Lietuvas, jo Latvija neplāno ieviest pilnīgu robežkontroli uz Eiropas Savienības iekšējām robežām.