Par to, kas nepāriet. Svētdiena, visticamāk, iezīmēs dienu, kad atbilstoši zinoša baltkrievu politologa prognozēm savus iemīļotos 80% atbalsta iegūs un 26 gadus ilgo ēru varēs turpināt Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Tiesa, pastāv lielas šaubas par reālo atbalstītāju skaitu un atkal izskan runas par “nāves vienību” saistībā ar kādreiz bez pēdām izgaisušajiem oponentiem. Nepārejošas ir arī citas viedokļus šķeļošas parādības, piemēram, nāvessods ASV. Igauņu-amerikāņu žurnālists Maikls Tarms bija viens no lieciniekiem, kad jūlijā letālo injekciju saņēma par piecu cilvēku slepkavību notiesātais kādreizējais ķīmijas skolotājs. Arī par to aizvadītās nedēļas “DELFI plus.”
Gaidot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas un turpinot "DELFI plus" aizsākto kādreizējo Rīgas mēru sēriju, šajā nedēļā piedāvājam žurnālista Sanda Kārkliņa interviju ar Nilu Ušakovu, kuram Rīgas mēra amatā izdevās pavadīt visilgāko laiku atjaunotās Latvijas valsts vēsturē. Uz repliku, ka daļai sabiedrības viņš atmiņā palicis arī ar izvairīšanos no žurnālistu jautājumiem, Ušakovs atbildēja: "Man tagad ir īsziņa no prezidenta. Prezidents ir pateicis: "Ja tev žurnālists nepatīk un uzskati, ka viņš ir angažēts, tu vari viņam neatbildēt."" Savukārt par pēdējā pusgadā paveikto un neizdarīto "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā runāja galvaspilsētas pašvaldībā saimniekojušie pagaidu administratori.
"Rus.Delfi" galvenais redaktors Anatolijs Golubovs savukārt lasītājiem piedāvāja iepazīties ar pilsētu, kuras nav. Trīs stāsti par to, kā Kurzemes hercoga galvaspilsētu Otrā pasaules kara beigās nopostīta līdz pamatiem un kā tapa Jelgava, ko pazīstam šodien. Lai arī Jelgavu no jauna uzcēla, liekot tai izskatīties pēc tipiskas padomju pilsētas, joprojām ir saglabājušās dažas vietas, kur jūtama senatnes elpa.