Parādoties iespējai piesaistīt būtisku finansējumu sabiedrisko medija ēkai no Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma, nolemts to piesaistīt, lai stiprinātu sabiedriskos medijus, vienlaikus nav konkrētas vienošanās par kādu konkrētu risinājumu finansējuma piesaistei, informēja Saeimas deputāts un Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns (JKP).
Pēc Butāna teiktā, lemjot par finansējumu, politiķi uzklausīja iesaistītās puses - gan Latvijas Radio, gan Latvijas televīzijas pārstāvjus - par nepieciešamajiem kapitālieguldījumiem, lai stiprinātu sabiedriskos medijus.
Ņemot vērā, ka Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums primāri ir finansējums ar skatu uz zaļāku un konkurētspējīgāku Eiropu, tad vienkāršs skats par konkrētas ēkas būvniecību netika pieņemts, norādīja Butāns.
"Vienlaikus vienprātība bija, ka finansējums kapitālieguldījumiem ir nepieciešams. Tāpēc sākotnēji lemts sagatavot pieteikumu par noteikta finansējuma apjoma nepieciešamību, kas paredz reformu veikšanu sabiedriskajos medijos, un piesaistīt kompetentus ekspertus, kas sagatavos redzējumu par to, kādām šīm reformām un finansējuma izlietojumam jābūt, ņemot vērā, ka laikā, kad daudzām nozarēm akūti nepieciešami finanšu līdzekļi, finansējuma izlietojumam ir jābūt pamatotam," skaidroja Butāns.
Jau ziņots, ka sabiedrisko mediju apvienotās ēkas būvniecībai plānots piesaistīt naudu no Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) padomes locekle Ieva Kalderauska.
"Pēkšņi parādījās iespēja piesaistīt būtisku finansējumu no Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma," sacīja Kalderauska, skaidrojot, kāpēc sabiedrisko mediju apvienotās ēkas būvniecības projekts šobrīd tiek virzīts ļoti straujā tempā.
Viņa norādīja, ka pieteikums Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzekļu piesaistei jāiesniedz piektdien.
Pēc Kalderauskas teiktā, sabiedrisko mediju apvienotās ēkas būvniecībai, pēc sākotnējām aplēsēm, varētu būt nepieciešami 56-57 miljoni eiro. "Tās ir pirmās, ļoti vājas aplēses, cik varētu izmaksāt jauna ēka," sacīja NEPLP padomes locekle.
"Katrā ziņā valsts budžetā šādas naudas nav, un ja mēs neizmantosim šo iespēju, iespējams, mums tāda vairs neradīsies vēl turpmākos 10 vai pat 20 gadus," teica Kalderauska.
Viņa piebilda, ka NEPLP ir lūdzis "Valsts nekustamos īpašumus" apzināt potenciālās vietas jaunās ēkas būvniecībai, un šobrīd tiek piedāvātās divas vietas – Skanstes rajonā, kur atrodas arī Saeimas autobāze, un blakus Latvijas Televīzijas esošajai ēkai Zaķusalā.