Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) ceturtdien iesniegs prasību pret četriem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem par 1,5 miljonu eiro piedziņu, Latvijas Radio atzina RS padomes priekšsēdētājs Ainārs Ozols.
Prasība ir saistīta ar 16 konsultantu algošanu RS, taču šie līgumi bijuši fiktīvi, jo pakalpojums nav saņemts vai arī uzņēmuma nemaz nav bijis nepieciešams.
7. septembrī RS dalībnieku sapulcē tika nolemts apstiprināt prasības celšanu pret četriem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem vismaz 1,5 miljonu eiro apmērā.
Prasība tiek celta pret bijušajiem valdes locekļiem, kuri uzņēmuma valdē darbojušies laika periodā no 2010.gada līdz 2018.gada decembrim. Prasības pamats ir saistīts ar 16 fiktīvu konsultantu nodarbināšanu, par kuriem "Rīgas satiksmes" padomes piesaistītais Jāņa Kārkliņa advokātu birojs ir pārliecināts, ka ir pietiekami pierādījumi civiltiesiskā kārtā pieteikt prasību un prasīt zaudējumu atlīdzību.
Par iespējamu fiktīvu konsultantu nodarbināšanu prasība tiek celta pret bijušo uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu, kā arī bijušajiem valdes locekļiem Irinu Feļdmani, Andreju Požarnovu un Inesi Švekli, kuri ir parakstījuši dokumentus šo konsultāciju līgumu ietvaros.
Ozols neprecizēja, kāda summa tiek prasīta no katra bijušā valdes locekļa, gan atzīmējot, ka valdes locekļu atbildība ir solidāra.
Attiecībā uz visiem konsultāciju līgumiem, kuri kopumā ir 46, kā arī pārējām lietām, kuras jau šobrīd izmeklē gan Valsts policija, gan Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojs, SIA "Rīgas satiksme" lūgs uzņēmumu atzīt par cietušo personu, lai prasītu tiesībsargājošām iestādēm vērtēt visu 11 valdes locekļu atbildību, kuri uzņēmuma valdē ir darbojušies laika periodā no 2010.gada līdz 2018.gada decembrim un attiecīgi veikt zaudējumu piedziņu.
Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegto informāciju par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu.
Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, pastāstīja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.
VP "Rīgas satiksmes" konsultāciju līgumus sākusi vērtēt pēc informācijas saņemšanas no KNAB. Tā priekšnieks Jēkabs Straume iepriekš norādīja, ka birojam ir aizdomas par vairāk nekā desmit uzņēmumā it kā nodarbinātiem konsultantiem.
Izvērtējot auditorkompānijas "Ernst&Young" sagatavoto "Rīgas satiksmes" biznesa pārbaudes ziņojumu, KNAB konstatējis, ka tajā ietvertā informācija liecina par iespējamu amatpersonu izdarītu krāpšanu, jo ar dažādiem konsultantiem noslēgtie uzņēmuma līgumi, iespējams, ir fiktīvi.