Covid-19 kontrolēšanas pamatā ir distancēšanās, taču maskas ir pierādījumos balstīts palīglīdzeklis, tā otrdienas vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā "1:1" sacīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis. Viņš arī uzsvēra, ka maska neaizstāj distancēšanos: "Uzvelkot masku un pielienot kādam tuvāk, – tas neaizsargās cilvēkus vienu no otra".
Infektologs arī norāda, ka viņa viedoklis par masku nēsāšanu nav būtiski mainījies kopš pavasara, kad Latvijā sākās jaunā koronovīrusa izplatība. Viņš arī sacīja, ka viņu, piemēram, viņa darbavietā Stradiņa slimnīcā, asociē ar masku ieviešanu. "Mēs uzvelkam masku, lai neinficētu citus, un maskas jāvelk tad, kad ir ļoti plaša vīrusa izplatība un nonākam tuvu pie otra cilvēka. (..) Maskas ir jālieto tur, kur ir nekontrolēta vīrusa izplatība vai tur, kur mēs nonākam tuvāk par diviem metriem vai metru. Un sabiedriskais transports, pārpildīts sabiedriskais transports ir tā vieta, kur maskas ir jāvelk," skaidroja Dumpis.
Jautāts, vai Latvijā saslimstības ar Covid-19 kāpums ir straujāks nekā citviet, infektologs LTV raidījumā atbildēja noliedzoši, sakot, ka tādu pat kāpumu pirms divām nedēļām piedzīvoja, piemēram, Igaunija, Lietuva, Polija. "Šis ātrums tieši raksturo šī vīrusa dabu. Vīruss notiek ar uzliesmojumiem, tie ir pēkšņi, cilvēki (saslimst) lielā skaitā, tā sauktā superizplatība saistīta ar konkrētām vietām – darbavietām, sporta aktivitātēm," klāstīja Dumpis un piebilda, ka "mūsu lēciens nekādi neatšķiras no citu valstu lēciena", tiesa, Ungārijā un Slovākijā lēciens bijis ātrāks un ietiecies tālāk.