Sejas aizsegs sabiedriskajā transportā – kāpēc vairs neder šalles un lakati
Foto: LETA

Maija sākumā tika noteikts, ka sabiedriskajā transportā būs jāvalkā mutes un deguna aizsegs – "tas varētu būt lakats, šalle, tā varētu būt mājās šūta maska vai nopirkta kāda ražojuma maska," tolaik sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV). Savukārt 13. oktobra izmaiņas valdības noteikumos paredz, ka mutes un deguna aizsegs ir medicīniskā vai nemedicīniskā jeb higiēniskā sejas maska vai vizieris, vai vairogs.

Jau vēstīts, ka šonedēļ valdības akceptētās izmaiņas noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka mutes un deguna aizsegi sabiedriskajā transportā ir obligāti līdz 6. novembrim. Aizsargmaska nav obligāta bērniem līdz 13 gadu vecumam. Izņēmums ir arī cilvēki, kam aizsargmasku grūti nēsāt veselības dēļ.

Par sejas masku nelietošanu šobrīd pasažieri var izsēdināt no transportlīdzekļa, taču šalle un lakats kā sejas aizsegs vairs "nav efektīvs līdzeklis", lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatību. Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) iepriekš izteicās, ka sejas aizsegšana ar šalli vai lakatu nav efektīva, tāpēc noteikta prasība sabiedriskajā transportā valkāt medicīniskās vai higiēniskās maskas, kā arī sejas vairogus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!