Patlaban, pēc eksperta sacītā, divi no trim Covid-19 pacientiem zina, kur inficējušies, vai var nosaukt cilvēku, no kura potenciāli inficējušies. Tikmēr trešdaļā gadījumu nav zināms konkrēts avots. Visbiežāk šādos gadījumos tiek apgalvots, ka sasirgušais potenciāli inficējies sabiedriskās vietās - veikalā, sabiedriskajā transportā vai caur attālākiem draugiem vai paziņām.
To vidū, kuriem izdodas atklāt inficēšanās avotu, 40% gadījumu šis avots saistās ar mājsaimniecību, 20% ar darbu, bet 10% gadījumu - ar izglītības iestādēm.
Eksperts pauda bažas, ka ārstniecības iestādes inficējušies 8% Covid-19 pacientu, kuriem ir zināma epidemioloģiskā saikne. "Diemžēl ir uzliesmojumi," sacīja epidemiologs, skaidrojot, ka "visbiežāk slimo ārsti, māsas un dažreiz pacienti, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus".
Pēc SPKC eksperta sacītā, arī sociālās aprūpes centros ir vismaz divi pietiekami lieli uzliesmojumi.
Perevoščikovs uzsvēra tā saucamā zelta standarta epidemioloģiskās drošības pasākumus, kuru vidū ir distancēšanās, izvairīšanās no nevajadzīgiem kontaktiem, kontaktu loka sašaurināšana, kā arī sejas masku lietošana un roku higiēna.
Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī atklāts 171 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, bet divi slimnieki miruši, liecina SPKC apkopotie dati.
Aizvadītajā diennaktī veikti 5235 Covid-19 testi, savukārt pozitīvo gadījumu īpatsvars bijis 3,3%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.
Aizvadītajā diennaktī mirusi divi pacienti, kuriem bija apstiprināta inficēšanas ar Covid-19. Mirušie pacienti bijusi vecuma grupās no 70 līdz 75 un no 80 līdz 95 gadiem. Līdz šim ziņots par 79 personu nāvi, kurām bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.
Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā ir apstiprināta kopumā 6439 personām. Kopš 29. oktobra no Covid-19 atlabušas vēl 38 personas, to kopskaitam sasniedzot 1444 cilvēkus.