Apzinot slimnīcu kapacitātes, panākta vienošanās par papildu 300 slimnīcas gultu atvēršanu vai pārprofilēšanu, šodien žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre un Valsts operatīvās medicīniskā komisijas (VOMK) priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.
"Šī ir slimnīcu darbības pārkārtošana bez striktākiem ierobežojumiem jau uz iepriekš pieņemto lēmumu pamata," sacīja Mūrmane-Umbraško.
Papildus gultu atvēršana sākusies jau šodien, tomēr, pēc valsts sekretāres paustā, tā turpināsies arī visu nākošās nedēļas pirmo pusi.
"Pietiekoši liels skaits [gultasvietu] ilgtermiņā varētu būt ne tikai Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, bet arī lielajās reģionālajās slimnīcās. Piemēram, Daugavpils Reģionālā slimnīca ir ļoti aktīva - viņi paši plāno pārprofilēt ap 100 gultām," skaidroja Mūrmane-Umbraško, piebilstot, ka šis gultu skaita pieaugums būs arī reģionos.
Tāpat ministrijas pārstāve atklāja, ka šonedēļ nav nepieciešams spert kardinālākus soļus attiecībā uz veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanu. Šonedēļ tiek novērots, ka Covid-19 stacionēto pacientu skaits svārstās, kamēr arī pietiekošā daudzumā pacienti tiek izrakstīti, neradot pārāk lielu slodzi ārstniecības iestādēm.
Jau ziņots, ka iepriekš tika pieņemti vairāki lēmumi attiecībā uz slimnīcu kapacitāti, tostarp prasība nodrošināt 15% brīvo gultu fondu slimnīcām, kuras sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī nepieciešamība veidot tranzīta nodaļas, kur pacienti var uzturēties līdz tiek sagaidīts Covid-19 testa rezultāts.
Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 367 Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais vienā diennaktī konstatētais sasirgušo skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Pēdējā diennaktī veikti 7564 Covid-19 testi, reģistrēti 367 jauni saslimšanas gadījumi, kā arī trīs nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī bijis 4,9%. Pēc SPKC paustā, šis rādītājs ir būtisks, jo, ņemot vērā Eiropas Savienībā noteikto, tam pārsniedzot 4%, slimības izplatība valstī tiek uzskatīta par nekontrolētu un strauju.