Foto: Publicitātes attēli

Valsts trūkstošā atbalsta dēļ "Swedbank" nākamnedēļ plāno pārtraukt izsniegt studiju un studējošā kredītus. Lai jaunā kreditēšanas sistēma turpinātu funkcionēt, nepieciešams papildu valsts finansējums. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātais risinājums koalīcijas atbalstu nav guvis, turklāt Finanšu ministrija apgalvo, ka modelis nav ilgtspējīgs, tādas bažas portālam "Delfi" pauda Latvijas studentu apvienības vadītāja Katrīna Sproģe.

Šogad ir vairākkārtīgi palielinājies studentu skaits, kas studiju maksas un ikdienas izdevumu segšanai izmanto valsts galvoto studiju un studējošā kredītu, skaidro LSA. Ja pēdējos piecos gados kredītus izmantoja 8–11 % imatrikulēto maksas studentu, tad šogad to īpatsvars pārsniedz 20 %. "To var skaidrot gan ar otra galvotāja prasības atcelšanu, kas daudziem studējošajiem bija nepārvarams šķērslis, gan ienākumu mazināšanos Covid-19 radītās krīzes ietekmē," sacīja Sproģe.

Viņa arī skaidro: "Neskatoties uz tendenci, kas apliecina jaunās studiju un studējošo kreditēšanas sistēmas funkcionalitāti, nepietiekama valsts finansējuma dēļ valsts galvoto kredītu pieejamība no nākamās nedēļas var tikt pārtraukta. IZM nav gatava pieļaut valsts galvoto kredītu pieejamības ierobežošanu un piedāvā trūkstošos līdzekļus iegūt naudas pārdales rezultātā no saviem iekšējiem resursiem. Nākamnedēļ studiju un studējošo kreditēšanas izsniegšanai izšķirošs būs Ministru kabineta lēmums par atbalstu IZM virzītajam piedāvājumam. Swedbank paudusi gatavību atsākt studiju un studējošo kredītu izsniegšanu, tiklīdz tiks saņemts trūkstošais valsts finansējums."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!