'Nevienai valstij nav gatavu priekšrakstu' – kā koalīcijas politiķi skaidro 'raustīšanos' ar ekonomisko atbalstu
Foto: Valsts kanceleja
Pirmdienas, 30. novembra, vakarpusē jeb dienu pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) dramatiskās uzrunas sabiedrībai un dažas stundas pēc triju valsts augstāko amatpersonu paziņojuma, ka pastiprināmi ierobežojumi un maināms "kurss" Covid-19 izplatības ierobežošanas taktikā, valdošās koalīcijas politiķi tradicionālajā sadarbības sanāksmē vienojušies būtiski pastiprināt un paplašināt ekonomisko atbalstu uzņēmējiem un darbiniekiem. Tomēr tas nācis visai smagi un piņķerīgi, triju nedēļu laikā jau trešo reizi mainot noteikumus.

Jāatgādina, ka dienu pēc ārkārtējās situācijas spēkā stāšanās, 10. novembrī, Ministru kabinets pieņēma noteikumus par vairākiem atbalsta veidiem, nosakot, ka algu subsīdijas un dīkstāves pabalsti būs izmaksājami noteiktu nozaru uzņēmumiem, ja ārkārtējās situācijas laikā to apgrozījums būs krities par 20% pret iepriekšējiem trim mēnešiem. Tomēr jau divas nedēļas vēlāk, 24. novembrī, ļoti garā sēdē valdība vienojās abus šos atbalsta veidus attiecināt uz visām nozarēm, bet ar 20% apgrozījuma kritumu algu subsīdiju gadījumā un 50% dīkstāves pabalstu gadījumā.

Tas uzņēmējiem un arī dažiem koalīcijas partneriem raisīja neizpratni un neapmierinātības izpausmes medijos un soctīklos par noteikumu maiņu par sliktu uzņēmējiem. Pirmdien valdošā koalīcija vienojusies tomēr atgriezties pie 20% apgrozījuma krituma gan algu subsīdiju, gan dīkstāves pabalstu saņemšanas gadījumā. Otrdien par to vēl formāli jālemj valdībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!