Viņa stāstīja, ka klientu un darbinieku testēšana pansionātā sākta pēc tam, kad Covid-19 atklāts kādam klientam, kurš nu jau ir miris. Viņam testēšana bijusi nepieciešama, lai apmeklētu kārtējo ķīmijterapijas kursu, jo klientam bijusi arī onkoloģiska saslimšana. Atbilde par pozitīvu Covid-19 esot atnākusi pēc trim dienām, bet šajā laikā klients kontaktējies gan ar citiem pansionāta iemītniekiem, gan darbiniekiem.
Domniece apgalvoja, ka jau vairākus mēnešus pansionātā ievēroti stingri drošības pasākumi, netika laisti apmeklētāji. Viņa pieļāva, ka infekciju iestādē varētu "ienest" kāds no darbiniekiem.
Pansionātā ir noslēgusies plaša darbinieku un klientu testēšana, un līdz pirmdienai zināms par aptuveni 70 Covid-19 gadījumiem, vairāk nekā 50 no sasirgušajiem ir centra klienti, pārējie darbinieki. Kopumā iestādē ir aptuveni 270 klientu, vairāk nekā puse no viņiem ir guloši. Savukārt darbinieku ir vairāk nekā 200.
Otrdien domē plānots uzklausīt gan Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvjus, gan centra vadītāju Valentīnu Ploni. Soldatjonoka atzina, ka tiks izvērtēta arī viņa atbildība notikušajā, un tiks nozīmēta dienesta pārbaude.
Vēlāk, sazinoties atkārtoti, Soldatjonoka informēja, ka nav varējusi sazināties ar centra direktoru, jo viņa telefons ir izslēgts, līdz uzzinājusi, ka Plonis pirmdienas pēcpusdienā domē iesniedzis atlūgumu. Ņemot vērā, ka pansionāts ir pašvaldības iestāde, par viņa atbrīvošanu jālemj deputātiem.
"Es saprotu, ka ir grūti, bet mēs gaidām atbalstu, ieteikumus arī no SPKC puses," komentēja domes pārstāve, piebilstot, ka, piemēram, nav skaidrs, vai aprūpētāji bez Covid-19 simptomiem drīkst strādāt ar klientiem.
Jau ziņots, ka Daugavpilī aizvadītajā diennaktī ir reģistrēti 12 jauni saslimušie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits ir sasniedzis 1147 iedzīvotājus.