Mājsēde: pēc necieņas pret policiju rosina diskusiju par kriminālatbildības atjaunošanu
Foto: LETA

Divas nedēļas nogales gadu mijā un pašā gada sākumā, kad Valsts policija kopā ar palīgiem no citām institūcijām veica mājsēdes jeb komandantstundas ievērošanas uzraudzību, Iekšlietu ministrijas vadību novedušas pie secinājuma, ka būtu jādiskutē par Krimināllikuma 271. panta atjaunošanu, kas paredz kriminālatbildību par varas pārstāvja un citas valsts amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu. Vienlaikus ministrijas vadība arī aicina vecākus runāt ar saviem bērniem un stāstīt, ka administratīvā atbildība par Covid-19 izplatības ierobežojumu neievērošanu iestājas jau no 14 gadu vecuma.

Trešdien, 13. janvārī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija uzklausīja ministriju un citu iestāžu informāciju par aktuālo situāciju valstī Covid-19 ierobežošanā un seku novēršanā. Tajā skaitā atskaiti par policijas darbu sniedza Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole.

Viņa pastāstīja, ka pagājušās nedēļas mājsēdes laikā "bija vieglāk un vienkāršāk nekā gadu mijas laikā, jo policija jau bija ietrenējusies uz šīm darbībām un zināja samērā labi izdarīt savu pienākumu un skaidroties ar iedzīvotājiem, kuri vēl nav sapratuši, ka valstī ir dažādi ierobežojumi un mājsēde". Tādējādi tika pārbaudītas 12 553 personas naktīs no 8. janvāra līdz 10. janvārim. Uzsākti 1144 administratīvo pārkāpumu procesi, doti 2599 personām preventīvi norādījumi, sagatavoti 290 ziņojumi administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanai, uz ielas tika pārbaudītas 9464 personas ar apliecinājumiem un kas atradās uz ielas izņēmumu gadījumos, ko paredz valdības rīkojums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!