Tāpat Auzāne norādīja, ka Dzemdību namā mediķiem uzsākta jau otrās devas vakcinācija pret Covid-19.
Viņa skaidroja, ka visvairāk ir vakcinējušies ārsti (81%) un ārsti rezidenti (90%). Dzemdību centrā, kā arī Uzņemšanas un Ambulatoriskajās nodaļās ir vakcinējušies aptuveni 60% darbinieku, Mātes un bērna aprūpes nodaļā – puse darbinieku, bet Jaundzimušo intensīvās aprūpes nodaļā un Anestezioloģijas dienestā izpotēti visvairāk darbinieku – attiecīgi 89% un 71% mediķu.
Darbinieki, kas veikuši vakcināciju, saņēmuši īpašu nozīmīti "Esmu vakcinēts pret Covid-19".
Dzemdību nama mājaslapā speciālistiem, kuri ir vakcinēti, profilu attēli papildināti ar īpašu rāmi, kas apliecina vakcīnas saņemšanu. Tādējādi mediķi var paust savu attieksmi par izdarīto izvēli vakcinēties, kā arī informēt gan pārējos kolēģus, gan pacientus par savu devumu Covid-19 pandēmijas ierobežošanā, uzsvēra Auzāne.
Kā ziņots, Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) 21. decembrī paziņoja, ka apstiprinājusi farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES). 26. decembrī Latvija saņēma pirmo kravu ar 9750 farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 devām.
28. decembrī Latvijā sākta vakcinācija pret Covid-19, kā pirmajiem to saņemot veselības aprūpes darbiniekiem, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem slimnīcās, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.
Trešdien, 6. janvārī, EZA apstiprināja arī "Moderna" vakcīnu. ASV kompānijas "Moderna" izstrādātā vakcīna izmēģinājumos parādīja 94,1% iedarbīgumu. Otrdien, 12. janvārī, Latvijā ir saņemta šīs vakcīnas pirmā krava ar 1200 vakcīnām.
Covid-19 vakcīnas tiks apmaksātas no valsts budžeta. Veselības ministrijas stratēģija paredz, ka Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms vakcinēs medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, tiem sekos citi cilvēki, kuri ir riska grupās.