Cīņā ar jauniem Covid-19 paveidiem jāmācās no citām valstīm, pauž Perevoščikovs
Foto: F64

Domājot par Covid-19 izplatības ierobežošanu un saslimstības mazināšanu, ir jāņem vērā citu valstu pieredze. Nebūtu pareizi eksperimentēt ar saslimšanas paveidu izplatības riskiem, analizējot drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai un jauno Covid-19 paveidu izplatību, medijiem ceturtdien skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Salīdzinot drošības ierobežojumu mīkstināšanu ar izveseļošanos no saslimšanas, Perevoščikovs skaidroja: "Pēc analoģijas – cilvēks ir saslimis, viņam ir augsta temperatūra, 40 grādi. Temperatūras pazemināšanās līdz 39 grādiem nenozīmē, ka cilvēks var turpināt darīt, ko viņš darīja pirms saslimšanas. Ar saslimstību ir līdzīgi: mums bija 1010 gadījumi vidēji dienā, tagad samazinājās līdz 820 gadījumiem, šis skaitlis ir milzīgs, ar šādu skaitli grūti kontrolēt situāciju un radīt papildu faktorus, kas varētu ietekmēt saslimstību."

Citās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Francijā un Vācijā saslimstība ir divas reizes zemāka nekā Latvijā, bet "tur neizskatās, ka viņi būtu apņēmīgi mazināt pasākumus pie tiem cipariem, kas ir", sacīja Perevoščikovs. To viņš skaidroja ar jauno Covid-19 paveidu izplatības risku, kas ir papildu apdraudošs faktors.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!