Daugavpils reģionālās slimnīcas ķirurģijas nodaļa, paredzēta ar Covid-19 inficētiem pacientiem - 6
Foto: F64
Lai arī pēdējās nedēļās uzlabojušies saslimstības ar Covid-19 rādītāji un stabilizējies arī slimnīcās stacionēto pacientu skaits, tomēr situācija slimnīcās ir kritiska tieši smago slimnieku un intensīvās aprūpes dēļ, trešdien, 27. janvārī, tāda informācija izskanēja no veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, kas reizi nedēļā uzklausa aktuālo informāciju par Covid-19 izplatību un tās seku novēršanu valstī, sēdē.

Veselības ministrijas Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka deputātus informēja, ka situācija veselības nozarē joprojām ir kritiska. "Mums ir ļoti noslogotas slimnīcas, un īpaši mums ir noslogotas intensīvās terapijas gultas. Esam veikuši aprēķinus, cik mums ir nepieciešamas gultas un cik reāli mēs varam izveidot. Šobrīd ar esošajiem cilvēkresursiem varam izveidot papildu 88 intensīvās terapijas gultas," teica Janka.

"Salīdzinoši ar citām Baltijas valstīm mums ir liels mirušo īpatsvars no Covid-19 saslimušo skaita, pacienti tiek stacionēti novēloti, un mēs gatavojamies vairākiem scenārijiem. Ja attīstās 20% vai 10% scenārijs, tas nozīmē, ka pacienti vairāk būs jāārstē mājās un pacienti būs vairāk jāliek uz ambulatoro veselības aprūpi. Par to arī esam domājuši, lai šiem pacientiem nodrošinātu veselības aprūpi, analīžu paņemšanu, kā arī nogādāšanu ambulatorajā iestādē, ja tas nepieciešams kādu izmeklējumu veikšanai. Patlaban pie esošā scenārija slimnīcas tiek galā, kapacitāte ir, bet slimnīcas ir noslogotas un īpaši intensīvās terapijas gultu noslogojums ir ap 80%, un mums šo situāciju pasliktina, ka periodiski parādās saslimšanas gadījumi sociālās aprūpes centros (SAC), kas noslogo arī slimnīcu nodaļas," skaidroja Veselības ministrijas pārstāve.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!