Par pētījuma rezultātiem ar ekspertiem runāja portāls "Delfi".
Iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 ir diezgan egoistiska, lielākās bažas cilvēkiem pandēmijas laikā ir par sevi, labākajā gadījumā – par tuviniekiem, tā portālam "Delfi" stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes docents, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. "Vairāk ir vēlme pasargāt sevi, tad pasargāt savus tuviniekus, un tad ir tā pārējā sabiedrība. Savā ziņā tas ir ļoti saprotami. Šajā gadījumā ļoti svarīgi, ka mēs visi strādājam kopā cits cita interesēs," paskaidroja Sedlenieks.
Bailes un personisks apdraudējums mudina ierobežojumus ievērot. "Cilvēki, kuriem ir lielākas bailes, kuri novērtē to, ka viņiem vai tuviniekiem ir risks saslimt, ir arī tie, kuri tendēti vairāk ievērot ierobežojumus un ir arī pozitīvāki pret vakcīnām. Tas nozīmē – jo vairāk cilvēki ir nobijušies, jo atbildīgāk rīkojas," sacīja sociālantropologs. "Delfi" arī viņam jautāja par nesen notikušo vairāku politiķu publisko vakcinēšanu kā iespējamu sabiedrības iedrošinātāju vakcinēties, taču, kā Sedlenieks atklāja intervijā, "tur sajuka divi vēstījumi" un paskaidroja, kādēļ, viņaprāt, šī aktivitāte izvērtās kļūdaini.
Jau pagājis aptuveni gads, kopš dažādās pasaules valstīs pilsoņi sadzīvo ar Covid-19 un ar to pavadošajiem ierobežojumiem.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv