Turpmāk pašvaldības kopā ar izglītības iestādēm lēmumu par mācību norisi klātienē par katru nākamo nedēļu varēs pieņemt trešdienās, kad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) būs sniedzis aktualizētu informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās.
"Izejas princips ir 200, bet SPKC, skatoties no konkrētā novada specifikas, var pieņemt arī nelielas nobīdes no šī skaitļa," preses konferencē pēc valdības sēdes skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Tāpat viņa informēja, ka konkrētais paziņojums tiks publicēts arī "Latvijas Vēstnesī".
25 novadi, kuros 1.-4. klašu skolēni nākamnedēļ atsāks mācības klātienē:
- Alsungas novads,
- Auces novads,
- Burtnieku novads,
- Cesvaines novads,
- Dagdas novads,
- Durbes novads,
- Ērgļu novads,
- Krustpils novads,
- Kuldīgas novads,
- Ķeguma novads,
- Mālpils novads,
- Mērsraga novads,
- Naukšēnu novads,
- Neretas novads,
- Pāvilostas novads,
- Pļaviņu novads,
- Rūjienas novads,
- Salacgrīvas novads,
- Saulkrastu novads,
- Siguldas novads,
- Skrīveru novads,
- Skrundas novads,
- Tērvetes novads,
- Vecumnieku novads,
- Vecpiebalgas novads.
Ņemot vērā, ka skolotājiem un bērnudārzu darbiniekiem, kuri strādā klātienē, ir augsts risks saslimst un izplatīt Covid-19 infekciju, viņi tiks testēti vismaz vienu reizi nedēļā atkarībā no izvēlētās testēšanas metodes. Tāpat, kā atzīmēja izglītības un zinātnes ministre, skolās būs jāievēro drošas loģistikas pasākumi, distancēšanās un jālieto deguna un mutes aizsegs.
Ziņots, ka preses konferencei par to, kā tiks organizēts mācību process, ceturtdienas rītā varēja sekot līdzi portālā "Delfi".
Preses konferencē piedalījās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinksa (JKP), Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore Inese Astaševska un dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Inguna Elere.
Atsākoties klātienes mācībām pēc reģiona principa, skolas drošības komplekts ir – sejas masku lietošana, telpu vēdināšana, distances ievērošana, kā arī dezinfekcija un roku mazgāšana.
Šobrīd IZM pievērsīs īpašu uzmanību skolotāju testēšanai. Balstoties uz sociālo aprūpes namu pieredzi, testēšana tika ieviesta speciālajās izglītības iestādēs. Plānots, ka testēšanu nodrošinās arī pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārizglītojošo izglītības iestāžu darbiniekiem.
No 18. februāra pirmsskolas izglītības iestādes un vispārizglītojošās skolas Covid-19 testus var pieteikt, rakstot uz e-pasta adresi projekti@vi.gov.lv, norādot mācību iestādi un pēc iespējas precīzāku testējamo skaitu. Tāpat izglītības iestāde savus darbinieku uz Covid-19 testu var pieteikt reģionālajā Veselības inspekcijas (VI) nodaļā, paralēli sūtot datus uz iepriekš norādīto e-pastu.
Jau vēstīts, ka ceturtdien, 4. februārī, MK atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto plānu Covid-19 drošības pasākumu mazināšanai pēc tā dēvētā "luksofora principa". Pēc apstiprinātā plāna paredzēts, ka šobrīd klātiene strādā tikai bērnudārzi un speciālās izglītības iestādes.
Tāpat pēc "luksofora principa" paredzēts, ka ierobežojumi netiek mīkstināti, kamēr 14 dienu laikā reģistrē ne vairāk kā 200 jaunus saslimšanas gadījumus.
Tāpat "Delfi" jau ziņoja, ka šobrīd pieejamas individuālas konsultācijas klātienē visos skolas vecumposmos bērniem, kam grūtības mācībās un kam nepieciešams psihoemocionāls atbalsts. Tas attiecas arī uz skolu, profesionālo skolu un augstskolu beidzējiem.
Vienlaikus konsultāciju laikā jāievēro Covid-19 ierobežošanas drošības pasākumi, proti, konsultācijas telpā drīkst atrasties tikai skolēns un pedagogs, jāievēro divu metru distance un telpas jāvēdina pēc katras konsultācijas, iepriekš skaidroja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņeviča.