Šādi plāni izveidoti atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam 2021. gada budžeta pieņemšanas procesā par Ģimenes valsts pabalsta reformu.
Pabalstu izmaksās par tiem bērniem, kas atrodas faktiskā ģimenes aprūpē. LM jau ir sagatavojusi atbilstošus grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā un nākamā nedēļā tos iesniegs valdībai.
Piektdien, 12. martā, Demogrāfisko lietu padomes sēdē detalizēti prezentēta reformas būtība un izmaiņas. Demogrāfisko lietu padomes locekļi un klātesošie diskutēja par reformas pamatprincipiem. Sēdē arī tika uzsvērts, ka šīs reformas ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija virzīs atbalsta programmu jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, kas viņiem, ievērojot noteiktus kritērijus, ļautu saņemt sociālo stipendiju.
Padomes sēdē tika prezentēts arī Bērnu, ģimenes un jaunatnes politikas attīstības pamatnostādņu 2021.- 2027. gadam projekts un tajos iekļautie rīcības virzieni. Plānots, ka tiks nodrošināta fokusa maiņa no cīņas ar sekām uz prevenciju. Proti, savlaicīgu problēmu pamanīšanu un risināšanu. Tas attiecas gan uz vardarbības mazināšanu ģimenē un starp bērniem, gan attiecībā uz mērķtiecīgu darbu un pakalpojumu attīstību bērniem, kas ir atkarīgi no vielām un procesiem. Secināts, ka ir jāturpina ģimeniskas vides attīstība bērniem, kas nonāk ārpusģimenes aprūpē un jāstimulē viņu atbalsts pēc pilngadības sasniegšanas.
Padomes locekļi izteica priekšlikumus dažādos citos aspektos. Visi bija vienisprātis, ka valstij jānāk ar skaidru apliecinājumu, ka katrs bērns Latvijā ir nepieciešams un svarīga ir katra bērna labbūtība. Tāpat izskanēja viedokļi par nepieciešamību veicināt cieņu pret sievietēm ar maziem bērniem Latvijas sabiedrībā. Pamatnostādņu kontekstā šie un citi sēdē izskanējušie jautājumi tiks izvērtēti un par tiem vēl būs debates.