Rīgā VEF apkaimē, Latvijas Universitātes ēku kompleksa teritorijā Torņakalnā, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes apkārtnē Ķīpsalā veidos viedo tehnoloģiju testēšanas pilotteritorijas, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.
Viedpilsētas darba grupa, kas izveidota Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta paspārnē, pašlaik strādā pie juridiskā regulējuma, lai sāktu tehnoloģiju testēšanu un datu ieguvi, ko izmantot pilsētplānošanā.
"Pilotteritorijas ir atbalsts ekonomikas izaugsmei. Mēs zinām, ka labi izmantotas viedpilsētu tehnoloģijas sniedz publiskā finansējuma ietaupījumu, savukārt sabiedrība iegūst efektīvāk un ērtāk izmantojamu infrastruktūru. Testēšana ļaus mums operatīvi novērtēt, vai piedāvātie risinājumi tiešām sniedz gaidītos rezultātus," norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone (JV).
Katrā pilotteritorijā izveidota fokusgrupa, kuras dalībnieki snieguši informāciju par tehnoloģijām, datiem un to izmantošanas iespējām. Arī pašvaldības struktūrvienības un kapitālsabiedrības sniegušas ziņas par infrastruktūru un tehnoloģijām, kas var tikt iesaistītas testēšanā un gudro datu ieguvei.
Viedpilsētas darba grupu Pilsētas attīstības departaments izveidoja 2020. gada sākumā, un tajā darbojas pašvaldības speciālisti, dažādu nozaru eksperti un vadošo uzņēmumu pārstāvji.
Darba grupas mērķis ir nodrošināt iekšējo informācijas apriti pašvaldībā par Rīgā pielietotajām viedpilsētu tehnoloģijām, vērtēt un lemt par jaunu tehnoloģiju ieviešanu, kā arī veidot, uzturēt un attīstīt sadarbību starp pašvaldības speciālistiem, tās kapitālsabiedrībām un augstākajām mācību iestādēm viedpilsētu risinājumu attīstībā un ieviešanā, tostarp kopīgiem spēkiem piesaistot arī investorus.
Jau vēstīts, ka šogad galvaspilsētas budžetā viedpilsētu risinājumu atbalstam Rīgā piešķirti 66 000 eiro.