Gatim (29 gadi) no darba aptuveni divu mēnešu garumā kādā ūdeļu audzētavā Latvijā atmiņā spilgti palikusi darba vietas smaka. Viņš to nevar aprakstīt, taču to ierasti nevarot saost parastā lauku kūtī. Pie smakas gan pieradis, gluži kā, viņaprāt, Latvijas sabiedrība apradusi ar domu, ka zvēraudzēšana kažoku ražošanai esot normāla parādība. Igaunija nule pieņēma lēmumu aizliegt kažokzvēru audzēšanu, kļūstot par pirmo Baltijas valsti ar tādu nostāju. Gatis cer, ka arī Latvija "pieradumu" šajā jautājumā lauzīs.
Gatis, kurš pats sevi dēvē par dzīvnieku tiesību aizstāvi, sarunā ar portālu "Delfi" uzsver, ka darbs zvēru audzētavā bija smags, taču "pie visa pierod". Zvēraudzētavā viņš strādājis eksperimenta nolūkos, lai sabiedrība varētu "ar strādnieka acīm apskatīties, kā tur reāli ir, kā tas viss notiek". Darba diena sezonā, kas, kā paskaidroja Gatis, ir laiks, kad ūdeles savā starpā jāpavairo, bija aptuveni šāda: "Vienkārši tur sākām ķert no būriem mātītes ārā un metām pie tēviņiem. Pēc tam tur iet cilvēks un skatās, kā viņas tur sapārojās, nesapārojās. Tās, kuras sapārojas, liek atpakaļ būrī, tās, kuras nē – tad viņas maina vietām."
Darba gaisotni aprakstīt Gatis nespēj, taču norāda, ka vardarbības tur "ir tik daudz, ka zemapziņā var kaut ko degradēt bezmaz vai". Par iespējamiem labturības pārkāpumiem, kas novēroti Gata veiktā eksperimenta laikā ūdeļu audzētavā SIA "Baltic Devon Mink", Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēma ziņas pagājušajā nedēļā no Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens", ar dienesta pārstāves Ilzes Meisteres starpniecību norādīja PVD Novietņu uzraudzības daļas vadītājas vietniece Rudīte Vārna.