vardarbība pēda dūre anonīms
Foto: Shutterstock
Ceturtdien, 1. jūlijā, spēkā stāsies grozījumi Civilprocesa likumā, kas paredz noteikt par pienākumu varmākām apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, lai novērstu vai mazinātu turpmākus vardarbības riskus, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Kursi vardarbīgai personai būs jāapmeklē tiesas lēmumā norādītajā sociālās rehabilitācijas iestādē. Gadījumā, ja vardarbību veikusī persona nepildīs savus likumā noteiktos pienākumus – varēs piemērot kriminālatbildību.

Pieteikumu tiesā var iesniegt no vardarbības cietusī persona vai bāriņtiesa, ja bērna vecāks vai aizbildnis objektīvu iemeslu dēļ nav iesniedzis pieteikumu. To var iesniegt arī ar policijas starpniecību.

"Jau no 1. jūlija tiesa varēs vardarbīgajai personai uzlikt par pienākumu apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai. Tas ir ļoti nepieciešams solis, lai preventīvi iedarbotos uz varmāku, koriģējot viņa vardarbīgas uzvedības paradumus, samazinot vardarbības gadījumus ģimenē un novēršot risku kādam kļūt par vardarbības upuri," sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Otrdien, 29. jūnijā, Ministru kabinets atbalstīja TM izstrādātos grozījumus Ministru kabineta 2014. gada 25. marta noteikumos Nr. 161 "Kārtība, kādā novērš vardarbības draudus un nodrošina pagaidu aizsardzību pret vardarbību".

Grozījumi izstrādāti, lai ieviestu ar šī gada 25. martā pieņemto likumu "Grozījumi Civilprocesa likumā" noteikto jauno pagaidu aizsardzības pret vardarbību līdzekli, paredzot Valsts policijai veicamās darbības un papildinot pieteikumā policijas lēmuma par nošķiršanu pieņemšanai un pieteikumā tiesai par pagaidu aizsardzību pret vardarbību iekļaujamo informāciju, kā arī Labklājības ministrijas Ministru kabineta noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.790 "Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas kārtība no vardarbības cietušām un vardarbību veikušām personām"", lai ieviestu Civilprocesa likuma grozījumos noteikto, kas paredz, ka tiesa vai tiesnesis lēmumā par pagaidu aizsardzību pret vardarbību var noteikt pienākumu atbildētājam apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!