Viņš skaidroja, ka ar šo iniciatīvu tās aizstāvji vēlas panākt mūsdienīgu un efektīvu medikamentu prostatas vēža ārstēšanai iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstā, lai zāles apmaksātu un būtu pieejamas pacientiem, kuriem nepalīdz citi ārstēšanas veidi un pastāv augsts metastāžu risks.
Bergmanis norādīja, ka prostatas vēzis Latvijā ir izplatītākais ļaundabīgais audzējs vīriešiem. Balstoties uz viņa sniegto informāciju, 2018. gadā mirstība no prostatas vēža onkoloģisko slimību pacientu vidū Latvijā bija 48,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.
Vienlaikus, viņaprāt, pozitīvi vērtējams tas, ka ir uzlabojusies vēža diagnostika – 2021. gadā valsts sāka apmaksāt prostatas specifiskā antigēna (PSA) noteikšanu vīriešiem. "Tas ir ļoti svarīgi, jo ļaus savlaicīgāk atklāt saslimšanu," paudis biedrības vadītājs, piebilstot, ka tajā pašā laikā tas palielinās nepieciešamību pēc mūsdienīgām zālēm, jo vēža ārstēšana sākuma stadijā pacientiem nodrošina lielāku dzīvildzi, saglabā darbaspējas un ļauj pilnvērtīgi atgriezties dzīvē.
Lai gan onkoloģisko slimību ārstēšana pēdējos gados ir uzlabojusies, daudziem prostatas vēža pacientiem Latvijā nav pieejamas modernākās un efektīvākās terapijas, kādas izmanto prostatas vēža pacientu ārstēšanā citās Eiropas Savienības valstīs, minējis Bergmanis. Viens no šādiem medikamentiem esot darolutamīds, kas ir nepieciešams gadījumos, kad pacientiem nepalīdz terapija testosterona līmeņa samazināšanai, kā arī ķirurģiska sēklinieku izņemšana, un pastāv augsts metastāžu risks.
Prostatas vēža pacientu biedrības vadītājs informēja, ka šī terapija pacientam būtiski samazina sāpes, kustību ierobežojumus, retāk iespējami kaulu lūzumi un citas komplikācijas.
Viņš norādīja, ka, lietojot šo terapiju, samazinās pacienta nāves risks, palielinās dzīvildze, pacients ir darbaspējīgs, spēj vadīt automašīnu un veikt citas aktivitātes.