<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@ninjason'>Jason Leung</a> /  <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
"Tikai, lūdzu, bez atsauces uz mani, jo šobrīd jau saņemu ne tikai milzīgu apvainojumu plūsmu, bet arī slēptus draudus – kļūst bail," – tā portāla "Delfi" žurnālistam atbildēja kāds medijos nereti pandēmijas sakarā citēts sabiedrības veselības speciālists. Viņš atsūtīja atbildes uz jautājumiem saistībā ar Covid-19, taču lūdza viņa vārdu neminēt. Tiesa, ne tikai viņš, arī vēl vairāki citi, ārsti, epidemiologi un veselības aizsardzības nozarē strādājoši ierēdņi, kuri medijos regulāri izsakās par jauno koronavīrusu, ierobežojumiem vai vakcīnām, no atevišķiem sabiedrības locekļiem izjutuši pandēmijas laika blakusparādību – agresīvu attieksmi, centienus iebiedēt un arī draudus.

"Ja pandēmijas sākumā sabiedrība bija labi uztveroša, pretimnākoša un ieklausījās ārstu un ārstniecības speciālistu teiktajā, 2021. gadā esam piedzīvojuši pretējo – neuzticēšanos, izsmieklu, jā – pat draudus un ķengāšanos. Lamu vārdi, palamas, iesaukas – jau esam pieraduši," saka Stradiņa slimnīcas sabiedrisko attiecību pārstāve Janita Veinberga.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!