Studējošo sociālās stipendijas saņemšanas kritērijs "studējošā vecākam vai studējošajam pašam nav uzturlīdzekļu parādu" nav diskriminējošs studējošajiem, jo šo stipendiju ar savu bērnu audzināšanu pirmām kārtām nopelna studējošā vecāki – tā portālam "Delfi" pauda deputāts Imants Parādnieks (NA), kurš strādāja pie Ministru kabineta (MK) noteikumu projekta sagatavošanas par šīm stipendijām. Viņš arī skaidroja, ka šis kritērijs palīdzot no stipendijas saņēmēju loka izslēgt tos, kuri, skatoties vienā mājsaimniecībā dzīvojošo skaitu, nekvalificējas kā daudzbērnu ģimene.
Viens no kritērijiem sociālās stipendijas saņemšanai ir: "studējošā vecākam vai studējošajam pašam nav uzturlīdzekļu parādu (izņemot Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas reglamentējošajos normatīvajos aktos paredzēto izņēmumu gadījumā)". Izņēmuma gadījumus var meklēt šeit.
Parādnieks sarunā ar "Delfi" norādīja, ka šis kritērijs stipendijas piešķiršanai ir būtisks, jo tas ļauj novērst gadījumus, kad stipendiju piešķir studentiem, kuri, vērtējot vienā mājsaimniecībā dzīvojošo skaitu, neskaitās daudzbērnu ģimenē dzīvojoši. "Ja cilvēks, vecāks, kuram ir trīs vai vairāk bērnu – ja viņš par kādu nerūpējas, viņa vietā par šiem bērniem rūpējas valsts, rūpējas otrs vecāks, kuram valsts par to otru vecāku viņa vietā maksā uzturlīdzekļus. Viņš nerūpējas par tiem bērniem – viņa aprūpē nav trīs vai vairāk bērnu, ja viņš ir uzturlīdzekļu parādnieks," paskaidroja Parādnieks. Viņš norādīja, ka "drīzāk tā diskriminācija būtu, ja neizslēgtu uzturlīdzekļu parādniekus".