Lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu mācību vidi, Rīgas pirmsskolās vakcinējušies 56% darbinieku, interešu centros – 69%, sporta skolās – 68%, mūzikas un mākslas skolās – 72%, bet skolās – 69% darbinieku, portālu “Delfi” informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.
Jaunajā mācību gadā Rīgas 277 pašvaldības izglītības iestādes ir gatavas jauniem izaicinājumiem, pielāgojot resursus un vidi kvalitatīva un epidemioloģiski droša mācību procesa organizēšanai, paredzot mācības klātienē, kā arī piedāvājot iespēju bērniem un jauniešiem iesaistīties interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmās.
"Visas Rīgas pašvaldības izglītības iestādes ir gatavas īstenot kvalitatīvu un epidemioloģiski drošu mācību procesu, ieviešot drošas skolas principus. Tāpēc aicinu gan vecākus, gan skolotājus uz savstarpēju iecietību un izpratni – drošības pasākumi radīs papildu neērtības, bet tie ir jāīsteno, jo Rīgas bērni ir pelnījuši kvalitatīvu izglītību klātienē," sagaidot jauno mācību gadu, uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).
Lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu mācību vidi līdztekus valstī noteiktajiem normatīviem, Rīgas izglītības iestādēs atbildīgi tiek uztverts vakcinēšanās process, un apkopotie dati liecina, ka vakcinēto darbinieku aptvere uz šo brīdi skolās ir 69%, pirmsskolās – 56%, interešu centros – 69%, sporta skolās – 68%, bet mūzikas un mākslas skolās – 72% vakcinētu darbinieku.
Savukārt par papildu darba veikšanu, kas saistīts ar skolēnu testēšanu, Rīgas pašvaldība ir atvēlējusi 50 eiro uz vienu pedagoģisko likmi, kas kopskaitā sastāda ap 400 000 eiro. Nauda tiks ieskaitīta iestāžu budžetos to darbinieku finansiālam atbalstam, kas iesaistīti skolēnu testēšanas procesā.
Tāpat kā pērn, arī tehniskajam personālam būs finansiāls atbalsts epidemioloģisko piesardzības pasākumu nodrošināšanai.
"Arī no vecāku izpratnes un atbildības būs atkarīgs tas, kā tiks aizvadīts jaunais mācību gads. Rosinu apzināties, ka klātienes izglītība ir tik nozīmīgs process, kura dēļ ir vērts pieciest īslaicīgas neērtības un ierobežojumus," norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka (LA).
Pirmsskolas izglītības pieejamības nodrošināšanai galvaspilsētā šogad darbosies 146 pirmsskolas izglītības iestādes un 88 grupas pie 17 skolām un viena interešu centra. Rīgas pašvaldībai ir sadarbības līgumi ar 173 privātām izglītības iestādēm par pirmsskolas izglītības programmu apguvi.
Lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītības procesu, racionāli izmantotu resursus, Rīgā turpināti izglītības iestāžu tīkla pilnveides pasākumi – izveidota Rīgas Arkādijas vidusskola, apvienojot Rīgas 53. vidusskolu ar Rīgas 61. vidusskolu, Rīgas 45. vidusskolai pievienota Rīgas Jāņa Poruka vidusskolai, Rīgas Valdorfskolai pievienota Rīgas Mūzikas vidusskolai, Rīgas Raiņa vidusskolai pievienota Rīgas Avotu pamatskolai, bet Rīgas 7. pamatskolai pievienota Rīgas 15. pirmsskolas izglītības iestāde.
Tāpat kā iepriekšējos, arī šajā mācību gadā Rīgas skolu 5. - 12. klašu skolēniem būs pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas, bet 1. - 4. klašu skolēniem pusdienas tiek daļēji finansētas gan no valsts, gan pašvaldības budžeta. Skolēnu ēdināšanas pakalpojuma segšanai Rīgas pašvaldība gadā piešķir ap 12 miljoniem eiro.
Rīgas pašvaldība nodrošina veselības apdrošināšanas polises. Šobrīd kopskaitā tās saņem 11 830 izglītības iestāžu darbinieki – pedagogi un pedagogu palīgi – par kopējo summu 2 520 736 eiro. Paredzams, ka, uzsākot jauno 2021./2022. mācību gadu, apdrošināmo skaits būtiski palielināsies, jo polises tiks piešķirtas pedagogiem un pedagogu palīgiem tikko uzsākot darba gaitas.
Šogad notiek remonti vairāk nekā trešdaļā Rīgas izglītības iestāžu, kā arī sākta divu bērnudārzu ierīkošana, nodrošinot vietas 300 bērniem, norāda Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāja vietniece Antoņina Ņenaševa (PP).
Šogad Rīgas izglītības iestāžu ēkās dažāda veida un mēroga atjaunošanas darbi tiek īstenoti 47 skolās un 68 bērnudārzos. Skolu un bērnudārzu atjaunošanā tiek ieguldīts aptuveni 14,5 miljonu liels finansējums, no kura 12 miljoni eiro ir pašvaldības plānotās investīcijas, 1,2 miljoni eiro ir Rīgas domes Īpašuma departamenta finansējuma, bet 1,3 miljoni eiro ir piesaistīti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF).
Līdz šī gada beigām pašvaldība plāno piesaistīt un noslēgt līgumus vēl par 1,5 miljoniem eiro, lai atjaunotu Rīgas skolas un bērnudārzus.
Jau ziņots, ka, lai uzlabotu Rīgas pirmskolas izglītības pakalpojuma pieejamību, divās pašvaldībai piederošās ēkas Rūpniecības ielā 21 un Slāvu ielā 19 tiek pārbūvētas, lai tajās nākamgad ierīkotu jaunas pirmsskolu izglītības iestādes ar 16 jaunām grupu telpām.
Būvniecības darbus ēkās ir plānots pabeigt šī gada decembrī.