Foto: LETA
Pagājušajā nedēļas nogalē militāro mācību "Namejs" laikā lielas diskusijas raisīja ar telefonu filmēts video, kurā redzams, kā bruņoti karavīri apšauda un cenšas ieņemt ēku Rīgas centrā, bet garām iet kāda māte, kurai klēpī skaļi raud bērns. Video dažās dienās sasniedza ļoti plašu auditoriju Krievijā. Kremļa finansētos medijos, un ne tikai, video ceļoja kopā ar vēstījumu, ka rīdzinieki par mācībām nebija informēti un bijuši ļoti neapmierināti.

LTV raidījums "de facto" skaidro, kā vēsta, ka šis video izplatījās Krievijas medijos. Militāro mācību video pirmo reizi parādījās sociālajā tīklā "Tik Tok". Pēc visa spriežot, to publicēja rīdzinieks ar vārdu Vlads Kovins. Tas viņam bija pirmais "Tik Tok" video, un tas kļuva par hitu. Nepilnas nedēļas laikā īso fragmentu ar pārbiedēto māti noskatījās divus miljonus reižu.

""Tik Tok" algoritms strādā citādi nekā "feisbukā" vai "tviterī". Ja "feisbukā" un "tviterī" ir svarīgi, cik tev ir draugu, cik daudz sekotāju, cik liela ir auditorija, tad "tiktokā" tas nav tik svarīgi," raidījumam "de facto" stāsta dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva. "Tik Tok" strādā pēc algoritma, kas mēra skatītāja intereses, tādēļ video sasniedz tos, kuri izrādījuši interesi, piemēram, par Rīgu, NATO, karu un dienas notikumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!