Stradiņa slimnīca izsludina ārkārtas reaģēšanas režīmu; samazina plānveida pakalpojumus
Foto: LETA

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) šodien nolēma izsludināt ārkārtas gatavības un reaģēšanas režīmu un līdz ar to samazināt plānveida pakalpojumu apjomu.

Slimnīcas pārstāve Janita Veinberga aģentūrai LETA pavēstīja, ka, ņemot vērā hronisko slimību pacientu pieaugošu skaitu slimnīcā, kā arī Covid-19 inficēto skaita straujo pieaugumu valstī un turpmākas prognozes par Covid-19 inficētu pacientu ar smagu slimības gaitu pieaugumu Latvijas ārstniecības iestādēs, izsludinātais gatavības stāvoklis ļaus slimnīcai mobilizēt pieejamos resursus, lai saglabātu iespēju sniegt pakalpojumus neatliekamiem, akūtiem un Covid-19 pacientiem.

"Jau šobrīd sasniegts pacientu skaits, kādu slimnīcas piedzīvoja pagājušajā saslimstības viļņa virsotnē. Šobrīd tiek prognozēts, ka šis skaits tiks pārsniegts, tādēļ slimnīcām jāgatavojas uz ļoti sarežģītiem darba apstākļiem," sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš, uzsverot, ka slimnīcai ir jāatbrīvo gultasvietas un jāpaorganizē pieejamais personāls, lai varētu uzņemt to pacientu skaitu, kāds tiek prognozēts jau tuvākajā laikā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, no 11.oktobra slimnīca primāri nodrošinās neatliekamo un akūto pacientu uzņemšanu, atbilstoši samazinot plānveida pakalpojumu apjomu.

Slimnīca turpinās sniegt pakalpojumus arī dienas stacionārā, tikai prioritāri noteiktām pacientu grupām - pakalpojumus, kas tiek sniegti, lai nodrošinātu attiecīgu terapiju - ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju, veselības aprūpes pakalpojumus hematoloģijā, metadona un buprenorfīna aizvietojošo terapiju.

Nemainīga tiks saglabāta arī to pacientu veselības aprūpe, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā uzsāktā ārstēšana.

Stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus bez izmaiņām saglabās, sniedzot akūto un neatliekamo medicīnisko palīdzību, nodrošinot onkoloģiskās, dzīvību glābjošas operācijas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas dēļ var iestāties invaliditāte, kā arī veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar šādu slimību grupu ārstēšanu.

Veinberga informēja, ka slimnīca sazināsies ar katru pacientu, kura vizīte, operācija vai izmeklējums tiks pārcelts.

Tāpat slimnīca atgādina, ka stacionārā esošo pacientu tuvinieku apmeklējumi tiek pārtraukti un būs iespējami tikai īpašos gadījumos un no pacientu piederīgajiem nodošanai slimnīcas stacionārajiem pacientiem pieņems tikai pirmās nepieciešamības higiēnas preces.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!