'Delfi plus': Vakcinācija pret Covid-19, mirstība un daudzsološās zāles
Lai arī mediķi un eksperti jau iepriekš zvanīja trauksmes zvanus saistībā ar Covid-19 izplatību valstī, tikai no šīs nedēļas sākuma spēkā ir jauni ierobežojumi slimības izplatības mazināšanai. Šonedēļ "Delfi plus" pētīja, kā vakcinācijas aptvere ietekmē pandēmijas attīstību un mirstību, runāja ar ekspertiem par to, kāpēc pārtrūkusi sadarbība ar valdību, un stāstīja par to, kāds labums no pašlaik daudzsološākā medikamenta Covid-19 ārstēšanai. Protams, neizpalika arī aktualitātes citās jomās, kā arī atskati uz notikumiem senākā un ne tik senā pagātnē.

Līdz ar ierobežojumu pastiprināšanu un ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, pieaugusi sabiedrības interese par vakcināciju pret Covid-19. Sociālo tīklu platformās netrūkst diskusiju par to, kādam vajadzētu būt vakcinācijas mērķim – rūpēm par veselību vai nepatikai pret ierobežojumiem. Neskatoties uz katra individuālo motivāciju, skaidrs ir viens – lielāka vakcinācijas aptvere (īpaši riska grupās) nozīmē zemāku mirstību no Covid-19. Par to, analizējot starptautiskos vakcinācijas un mirstības rādītājus pandēmijas laikā un sarunājoties ar ekspertiem, pārliecinājās žurnālistes Laura Dzērve un Vita Dreijere. Viens no novērojumiem: dati liecina, ka valstīs, kur mazāk vakcinētu senioru, mirstība aug.

Lai arī vakcīna pašlaik tiek uzskatīta par efektīvāko līdzekli, lai pasargātu sevi no smagas slimības vai nāves, turpinās arī pētījumi, kuru mērķis ir atrast zāles Covid-19 ārstēšanai. Pašlaik par vienu no daudzsološākajiem tiek uzskatīt medikaments molnupiravīrs. To, kādos gadījumos to var lietot, cik efektīvs tas ir un cik tas maksā, pētīja "Campus" redaktors Edžus Miķelsons.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!