Daugavpils reģionālās slimnīcas ķirurģijas nodaļa, paredzēta ar Covid-19 inficētiem pacientiem - 8
Foto: F64
Covid-19 ierobežošanā iesaistītie mediķi un darbinieki turpinās saņemt piemaksas, otrdien, 19. oktobrī, lēma valdība. Kopumā šim mērķim paredzēti 47,2 miljoni eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

Kā norādīja ministrijā, līdz gada beigām 100% apmērā no mēnešalgas piemaksas saņems stacionārajās ārstniecības iestādēs strādājošie mediķi un citi nodarbinātie, kuri iesaistīti Covid-19 pacientu ārstniecībā un aprūpē, uzņemšanas nodaļu darbinieki, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēs nodarbinātie, ģimenes ārsti un ārsta praksēs nodarbinātie ārstu palīgi, māsas un rezidenti.

50% apmērā no mēnešalgas piemaksas paredzētas Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem un darbiniekiem un 30% Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Veselības inspekcijas un Valsts asinsdonoru centra ierēdņiem un darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā, norādīja VM.

Piemaksas noteiktas arī farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu, kā arī sekundāro ambulatoro pakalpojumu sniedzējiem, kuri sniedz pakalpojumus mājās Covid-19 pacientiem un kontaktpersonām.

Kopumā šim mērķim paredzēti 47,2 miljoni eiro, kas tiks segti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Daļu summas valdība apstiprināja otrdien, atbalstot 15,9 miljonu eiro novirzīšanu piemaksām novembrim, savukārt atlikusī summa iestādēm tiks nodrošināta 2022. gadā, pauda VM.

Jau vēstīts, ka Latvija šobrīd ir pirmajā vietā pasaulē saslimstības ar Covid-19 izplatības ziņā. Pēdējā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits palielinājies par 49%, salīdzinot ar saslimstību nedēļu iepriekš.

14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju sasniedzis 1266,4, kas ir divas reizes lielāks nekā otrā viļņa maksimums.

Covid-19 infekcija turpina izplatīties nekontrolēti, slimnīcās ir jau vairāk nekā 1100 Covid-19 pacientu, radot milzīgu slodzi visiem veselības aprūpē nodarbinātajiem un vairāk nekā iepriekš aktuāls ne tikai cilvēkresursu trūkums veselības aprūpes nozarē, bet arī ārstniecības personu un citu Covid-19 pandēmijas izraisīto seku novēršanā iesaistīto darbinieku "izdegšana", uzsvēra ministrijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!