"Ņemot vērā, ka ļoti strauji mainās gan pacientu skaits, gan informācija no valsts iestādēm, mēs pieņēmām lēmumu, kas ļaus pašvaldībai operatīvāk reaģēt un palīdzēt Covid-19 pacientu gultasvietu izveidošanā," skaidroja komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs (P).
Lēmumprojekts paredz sniegt atbalstu valsts veselības aprūpes sistēmai, pēc iespējas iesaistoties ar Covid-19 infekciju saslimušo pacientu aprūpē, organizējot nepieciešamo resursu piesaisti un mobilizāciju, tai skaitā atjaunojot un izveidojot jaunas Covid-19 pacientu gultas.
Ja Veselības ministrija vērsīsies Rīgas domē ar lūgumu vēl palielināt pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrību iesaistes apjomu Covid-19 pacientu ārstēšanā stacionārā vai citu veselības aprūpes profilu pakalpojumu nodrošināšanā, Rīgas dome varēs pieņemt atsevišķu lēmumu vai steidzamības gadījumā to varēs darīt pēc saskaņošanas ar Sociālo jautājumu komiteju.
Jau vēstīts, ka Rīgas 1. slimnīcā atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai un tajā jau svētdien uzņemti pirmie pacienti. Patlaban slimnīcā izveidotas 25 gultasvietas un to skaits šonedēļ tiks palielināts līdz 50. Rīgas pašvaldība un kapitālsabiedrība turpina darbu, lai arī turpmāk pakāpeniski palielinātu Covid-19 ārstēšanas gultu skaitu.
Savukārt Rīgas 2.slimnīcā Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana ir sarežģītāka un laikietilpīgāka. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā, slimnīca ir izvērtējusi iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu vai 30 Covid-19 pacientu gultas.
Slimnīca izvērtē iespējas plašāk iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē.
Vienlaikus, kā sēdē norādīja Kleinbergs, Rīgas 2. slimnīcā no pirmdienas vairs nav pieejama neatliekamā traumu palīdzība - to nodrošina vairs tikai Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā.
Jau ziņots, ka Rīgas 1. slimnīcā izvietos 50 Covid-19 gultas.