Kā ārstēt Covid-19 mājās un kad vērsties pēc palīdzības – skaidro mediķi
Foto: Shutterstock

Lai nodrošinātu to Covid-19 slimnieku informētību, kuri var ārstēties mājās, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) speciālisti sagatavojuši vienkāršu un uzskatāmu informatīvo materiālu, kas iezīmē galvenos faktorus, kam jāpievērš uzmanība atveseļošanās procesā, portālu "Delfi" informēja slimnīcā.

Kā norāda PSKUS, nereti nācies dzirdēt, ka cilvēki piedzīvo zināmu apjukuma momentu brīdī, kad saņem apliecinājumu pozitīvam Covid-19 testam. Ja pašsajūta nav izteikti slikta, var rasties neziņa – kā rīkoties, ko darīt, kas ar mani notiks, kam būtu jāpievērš uzmanība un kuri ir tie rādītāji, kad vilcināties nedrīkst un kad nekavējoties ir jāvēršas pēc palīdzības.

"Jautājumi, kas ir tik vienkārši, bet brīdī, kad attiecas uz cilvēku personīgi, kļūst ļoti nozīmīgi – cik augsta temperatūra ir par daudz, vai jāievēro gultas režīms, jeb tomēr vajadzīgas pastaigas, ko vēl varu darīt, lai uzlabotu pašsajūtu? Tik daudz padomu, nereti daudzi no tiem nepareizi – saprotams, ka šādā brīdī cilvēks meklē informāciju, kura nav piebārstīta sarežģītiem terminiem, kura ir viegli uztverama. Esam apkopojuši būtiskāko info grafikā, kuru ērti izdrukāt, turēt pa rokai un atzīmēt tajā svarīgāko," stāsta Kārlis Rācenis, Stradiņa slimnīcas ārsts – internists, kurš slimnīcā strādā ar Covid-19 pacientiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!