Ekonomikas ministrijā (EM) portālu "Delfi" informēja, ka atbalsta programmā Covid-19 krīzes skartajiem tirdzniecības un sporta centriem un kultūras, atpūtas un izklaides vietām palielināts maksimālais atbalsta slieksnis saistīto uzņēmumu grupai no 1,8 miljoniem eiro līdz 2,3 miljoniem eiro.
Ņemot vērā, ka tirdzniecības, sporta centri, kultūras, atpūtas un izklaides vietas var pieteikties arī atbalstam apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai, līdz ar grozījumiem noteikts kopējais atbalsta apmērs, nosakot, ka:
- atbalsts tirdzniecības centriem kopā ar piešķirto atbalstu apgrozāmajiem līdzekļiem par 2021. gada oktobri un novembri nevarēs pārsniegt 90% no tirdzniecības centra apgrozījuma 2019. vai 2020. gada novembrī;
- atbalsts sporta centriem kopā ar piešķirto atbalstu apgrozāmajiem līdzekļiem par 2021. gada oktobri un novembri un tirdzniecības centra piešķirto atlaidi (ja tāda piešķirta), nevarēs pārsniegt 90% no attiecīgā triju mēnešu kopējā apgrozījuma 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī vai 2019. gada oktobrī, novembrī un decembrī;
- atbalsts kultūras, izklaides un atpūtas vietām kopā ar piešķirto atbalstu apgrozāmajiem līdzekļiem par 2021. gada oktobri, novembri un decembri, tirdzniecības centra piešķirto atlaidi (ja tāda piešķirta) un nodokļu maksātāja atbalsta perioda apgrozījums nevar pārsniegt 90% no triju mēnešu kopējā apgrozījuma apmēra 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī vai 2019. gada oktobrī, novembrī un decembrī.
Vienlaikus līdz ar grozījumiem precizēta nodokļu maksātāju iesniedzamā informācija par noteiktajiem mēnešiem, kā arī noteikts, ka sporta centri, kultūras, atpūtas un izklaides vietas atbalstu nesaņem par iznomātajām biroja telpām un tirdzniecības telpām komercdarbībai.
Tāpat Ministru kabinets apstiprināja grozījumu apgrozāmo līdzekļu grantu un algu subsīdiju programmā, nosakot, ka atbalstu varēs saņemt arī tādi uzņēmumi, kas šā gada laikā mainījuši saimnieciskās darbības pamatdarbības veidu.
"Praksē konstatēts, ka ne reti saimnieciskās darbības veicēji ir mainījuši vai pārstrukturizējuši savu saimniecisko darbību, attiecīgi mainot arī pamatdarbības veidu jeb NACE 2. kodu, kā rezultātā to reģistrētais saimnieciskās darbības pamatdarbības veids faktiski neatbilst atbalsta programmās noteiktajām atbalstāmajām nozarēm," skaidroja ministrijā.
Tādējādi atbalstu varēs saņemt arī uzņēmumi, kas sniedz zinātniskos un tehniskos pakalpojumus, veic mākslinieku darbību vai mākslas palīgdarbības, nodarbojas ar māksliniecisko jaunradi un veic kultūras iestāžu darbību.