Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas ar Covid-19 stabilizēšanos, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) nolēma turpināt paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, vienlaikus slimnīcās saglabājot gatavību nepieciešamības gadījumā atgriezties pie lielāka gultu skaita Covid-19 pacientu ārstēšanai, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.
Vērtējot epidemioloģiskās situācijas perspektīvu, Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi uzsver, ka šobrīd nav iespējams prognozēt turpmāko notikumu attīstību vairāku iemeslu dēļ, bet galvenokārt Covid-19 omikrona paveida dēļ, par kuru šobrīd vēl zināms ļoti maz.
Tāpat eksperti prognozē, ka pēc divu sezonu salīdzinoši nelielas izplatības, šogad varētu būtiski palielināties gripas vīrusa izplatīšanās riski. Abi minētie faktori var strauji ietekmēt epidemioloģisko situāciju un palielināt slimnīcu slodzi, tādēļ VOMK pieņemts lēmums saglabāt izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju valstī, skaidroja ministrijā.
Epidemioloģiskie dati liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā ir samazinājies gan jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits, gan arī hospitalizācijas rādītāji. Pēdējo septiņu dienu laikā slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits samazinājies par 23,9% (vidēji dienā tiek stacionēti 52 Covid-19 pacienti). Arī kopējais slimnieku skaits, kuri ārstējas no Covid-19 slimnīcās ir samazinājies līdz 570 pacientiem.
Līdz ar to slimnīcas var turpināt palielināt pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, paplašinot plānveida pakalpojumu sniegšanu. Tāpat pieņemts lēmums, lai racionāli izmantotu resursus, veikt izmaiņas hospitalizācijas plānā un Covid-19 pacientus stacionēt universitātes un reģionālā līmeņa slimnīcās
Vienlaikus saglabājas nosacījums, ka epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, slimnīcām 48 stundu laikā jāizvērš līgumā ar Nacionālo veselības dienestu minētais gultu skaits atbilstoši nepieciešamībai, uzsvēra ministrijā.
Aizvadītajā diennaktī veikti 9984 Covid-19 testi, reģistrēti 650 jauni saslimšanas gadījumi, bet 11 inficētie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
No inficētajiem 346 bijuši nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 304 - vakcinēti.
Mirušie bijuši šādās vecuma grupās: viens cilvēks 40-49 gadu vecumā, trīs 60-69 gadu vecumā, trīs 70-79 gadu vecumā, četri 80-89 gadu vecumā.
No tiem deviņi nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, divi vakcinēti.
Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 6,5%.
14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir 509,8.