Pēc izpilddirektores Lonertes atstādināšanas Jelgavas novadā rosina uzticības balsojumu Caunem
Foto: LETA

Šodien Jelgavas novada domē saņemts vairāku deputātu iesniegums, kurā viņi rosina divu nedēļu laikā sasaukt domes ārkārtas sēdi priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (LZS) uzticības balsojumam, informēja pašvaldības Komunikāciju departamenta vadītāja Dace Kaņepone.

Politiska spiediena dēļ šonedēļ Caune paziņoja, ka atkāpsies no amata pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas, uzskatot, ka tas viņa vadībā ir būtisks kopīgi paveicamais darbs, lai novada pašvaldība varētu veiksmīgi turpināt darbu. Caunes rīcība izriet no politiskā spiediena, ņemot vērā politisko spēku samēra pārbīdi Jelgavas novada domē.

Domes priekšsēdētājs apgalvo, ka šāds spiediens tiekot izdarīts - gan pierādāms, gan nepierādāms - arī uz izpildvaras pārstāvjiem.

"Politiskās intereses, ar ko deputāti veidoja savstarpējās vienošanās tūlīt pēc vēlēšanām, vainagojas ar stratēģiskiem soļiem varas pozīciju nostiprināšanā un politiskās ietekmes veidošanai jau apvienotā novada domes darbam un ietekmei izpildvaras veidošanā," iepriekš skaidroja Caune.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdien Jelgavas novada domes deputāti domes ārkārtas sēdē nolēma uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināt izpilddirektori Līgu Lonerti.

Dažas stundas pirms pirmssvētku darba dienas beigām Jelgavas novada dome sanāca uz ārkārtas sēdi, atsaucoties uz septiņu deputātu parakstītu rosinājumu disciplinārlietas ierosināšanai pret Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektori Lonerti un viņas atstādināšanai no amata.

Rosinājumu sasaukt domes ārkārtas sēdi parakstījuši Andris Ozoliņš (NA), Madars Lasmanis (AP), Uldis Ainārs (JV), Irina Dolgova (S), Jānis Kažotnieks (LZP), Ģirts Neija (LZP) un Emīls Dobrājs (AP).

Neskatoties uz to, ka jau ar šā gada 30.novembri pašvaldībā juridiskos pakalpojumus vairs nesniedz ārpakalpojuma nodrošinātājs SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", konkrētie deputāti arvien uzstājīgi pārmet izpilddirektorei, ka viņa sniegusi nepatiesu informāciju par izpilddirektores vietnieces juridiskajos jautājumos aizvietošanu un, atbilstoši informējot par to Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), rīkojusies prettiesiski deleģētu uzdevumu ietvaros un izvērtējama viņas saziņa ar VARAM.

Kā norāda Kaņepone, lēmumprojekts pamatots ar terminiem "prettiesiska rīcība" un "labas pārvaldības principu pārkāpšana", taču iztrūkstot pierādījumu, tāpēc deputāti aicināja tieši disciplinārlietas laikā izvērtēt, vai viņu bažām par pārkāpumiem ir pamats. Deputātu balsojums atklāja, ka ar 11 balsīm "par" un piecām balsīm "pret" lēmumprojekts ir atbalstīts, izlemjot izveidot arī disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kas arī vērtēs pārmetumu pamatotību. Komisijas sastāvā ar balsojumu ievēlēti deputāti Dina Tauriņa (LRA), Kažotnieks, Ainārs, Oskars Cīrulis (NA), Lasmanis, Lolita Duge (LZS), Dolgova un Dobrājs.

Lēmums stājas spēkā no brīža, kad tā paziņojumu saņem izpilddirektore, un disciplinārlietas izmeklēšanas laikā, kas noteikts trīs mēnešus, izpilddirektore no amata pienākumiem tiek atstādināta, piebilda Kaņepone.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!