Uzziņa: Kas jāzina krīzes situācijā – buklets '72 stundas'
Foto: Publicitātes attēli

Katastrofu, pandēmiju vai karadarbības rezultātā var pazust elektrība, internets un mobilie sakari, var nestrādāt veikali, degvielas uzpildes stacijas un bankomāti. Lai Latvijas iedzīvotāji būtu savlaicīgi sagatavojušies un spētu noturēties jeb izdzīvot šādos apstākļos vismaz pirmās 72 stundas jeb trīs diennaktis līdz atbildīgie dienesti būs spējīgi atjaunot kritiskos pakalpojumus un sniegt nepieciešamo palīdzību, Aizsardzības ministrija (AM) sadarbībā ar citiem valsts operatīvajiem dienestiem jau pirms diviem gadiem radījusi informatīvu bukletu, ko aicina izlasīt ikvienam interesentam.

AM atgādina, ka jau no 2016. gada Latvijā tiek veidota visaptverošas valsts aizsardzības sistēma, kurā uzsvars tiek likts uz ikviena iedzīvotāja atbildību krīzes situācijā. Lai izglītotu Latvijas iedzīvotājus par to, kā rīkoties krīzes gadījumā un kā savu drošību stiprināt jau šodien, AM prezentējusi bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kas izstrādāts sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Valsts robežsardzi.

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts "72 stundas". Šis ir periods, kura laikā katram Latvijas iedzīvotājam būtu jāspēj parūpēties pašam par sevi, tādējādi ļaujot atbildīgajiem dienestiem krīzes pirmajās dienās sniegt palīdzību tur, kur tā visvairāk nepieciešama.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!