Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 27. aprīlī, skatīja vairāku deputātu priekšlikumu izslēgt no Izglītības likuma kopš 2015. gada spēkā esošo pantu, kas paredz, ka "izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu".
Pirms vairākiem gadiem plašu rezonansi izpelnījās deputātes Jūlijas Stepaņenko izstrādātie grozījumi Izglītības likumā jeb tā dēvētie "tikumīgas grozījumi". 2015. gadā Saeima lēma papildināt likumu ar pantu "Izglītība un tikumība", ar ko noteikts, ka "izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene". Likums arī nosaka, ka "izglītības iestāde, izņemot augstskolas, aizsargā izglītojamo no tādas informācijas un metodēm izglītības un audzināšanas procesā, kas neatbilst šā likuma mērķī ietvertajai izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai".
Priekšlikumu izslēgt no likuma minēto pantu izstrādāja Saeimas deputāti Anda Čakša, Krista Baumane (AP) un Kārlis Šadurskis (JV), tāpat otru tādu pašu priekšlikumu sagatavoja opozīcijas deputāti Evija Papule un Vjačeslavs Dombrovskis.