Ja Krievija gatavotos liela mēroga kodoluzbrukumam, tad būtu vērojama krietni lielāka prokemliski noskaņotu vai Krievijai nozīmīgu cilvēku braukšana prom no Ukrainas, portālam "Delfi" uz jautājumu par iespējamu kara eskalāciju pēc politiķa Viktora Medvedčuka un 55 Krievijas karavīru apmaiņas atbildēja Austrumeiropas politikas pētnieks Mārcis Balodis.
"Šajā gadījumā, kur viens Medvedčuks tiek iemainīts pret 200 gūstekņiem, tikai tāpēc, ka viņš ir Krievijai svarīga persona, ko Ukraina varēja iemainīt pret karavīriem, kuri tiktu sodīti paraugprāvā. Šis aprēķins bija vairāk balstīts Medvedčuka politiskajā lietderībā, nevis iecerē gatavot uzbrukumu," uz portāla "Delfi" jautājumu par iespējamu kara eskalāciju norāda ekperts.
Putins ar kodolieroču žvadzināšanu grib panākt iebiedēšanu: "Kodolieroču īpatnība ir tā, ka tie ir ne tikai iznīcinoši ieroči, bet arī tiem ir izteikti spēcīga psiholoģiska ietekme – tie uztrauc sabiedrību, un tie tiek asociēti ar milzīgu iznīcību, tāpēc pilnīgi loģiski, ka cilvēki uz to jūtīgi reaģē".