Valsts un Eiropas Savienībā augstākajā karoga mastā Rīgā, Zaķusalā karogs tiks pacelts 18. novembra rītā.
Karogi plīvo Valmieras, Daugavpils, Liepājas, Cesvaines, Ventspils, Rēzeknes un Tukuma tornī, torņos un mastos Sabilē, Siguldā, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē un Jelgavā, kā arī Rīgā – vienīgajā pilsētas vēsturiskajā centrā esošajā sakaru tornī.
Karogu pacelšana kļuvusi par skaistu tradīciju, ko LVRTC īsteno 18. novembrī un 4. maijā. Tradīcija aizsākta 2014. gadā, kad pirmo reizi Zaķusalas TV tornī - 368 metru augstumā – tika pacelts 3x6 metrus plašs valsts karogs.
Četrus gadus vēlāk LVRTC aprīkoja ar karoga mastiem un izgaismojumu arī citus savus augstākos torņus.
Karogi Latvijas sakaru torņos ir gan svētku rota, kas redzama iedzīvotājiem arī lielā attālumā, gan atgādinājums par LVRTC sakaru infrastruktūras nozīmi brīvas informācijas pieejamībā, informācijas sabiedrības veidošanā un stiprināšanā, kas ir neatņemama demokrātiskas un suverēnas valsts pamatvērtība.
Torņu un karogu stāsts LVRTC vēstures lappusēs lasāms jau pagājušajā gadsimta sākumā, jo pirmajos radio mastos, kas uzcelti divdesmitajos gados Rīgā, Radio ielā, arī ir plīvojis valsts karogs.
Arī Rīgas TV tornim Zaķusalā ir savs karoga stāsts. Padomju okupācijas gados, kad tornis tika uzcelts, darbiniekiem tika dota komanda pacelt tornī padomju Latvijas karogu. Darbinieki, kam tas bija uzticēts, atteicās to darīt ar vārdiem: "Ja nav sarkanbaltsarkanais, lai nav nekāds!" Tā padomju Latvijas karogs torni netika pacelts, lai gan, jau projektējot torni, tajā tika paredzēts karoga masts. Pirmo reizi karogs tornī plīvoja 28 gadus pēc tā darbības uzsākšanas.
Simbolisks ir Siguldas torņa, kam šogad aprit 50 gadi kopš tā uzcelšanas, karoga stāsts. 1970. gados, kad virs pilsētas uzslējās 82m augtais tornis, ko tā laika presē pat dēvēja par Siguldas jauno vizītkarti, torņa augšdaļa nokrāsota joslās sarkanbaltsarkana. Lai gan krāsojums bijis paredzēts aviācijas drošības nolūkos, pa gabalu tas esot izteiksmīgi atgādinājis brīvvalsts karogu. Dažas dienas vēlāk trīs joslas papildinātas ar vēl divām.
Visaugstāk virs jūras līmeņa Latvijā karogs svētkos plīvo Cesvainē. Tas tādēļ, ka Cesvaines radio un televīzijas tornis atrodas teju 200 metrus virs jūras līmeņa un arī pats tornis ir 204 metru augsts.
Karoga pacelšanu nereti ietekmē laikapstākļi, jo darbs augstumā nav iespējams, ja vēja ātrums pārsniedz 12 metrus sekundē. Laikapstākļu dēļ arī šogad pieņemts lēmums vairākos torņos karogu necelt, jo prognozētais vēja ātrums to liedz.
Zaķusalas TV tornī 18. novemrī karogs tiek pacelts pulksten 8 līdz ar saullēktu un plīvos līdz saules rietam.