Delfi foto misc. - 76963
Foto: LETA

Veselības ministre Līga Meņģelsone uzdevusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Padomei mēneša laikā atrisināt situāciju, kas izveidojusies slimnīcas valdei un Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) ārstiem, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

Padomei uzdots īstenot pasākumu plānu, kas līdzsvarotu saskarsmi un savstarpējās attiecības, kā arī nodrošinātu ārstniecības pakalpojumu nepārtrauktību onkoloģijas pacientiem, par paveikto reizi nedēļā informējot ministri.

"Galvenais cietējs, neatrisinot sarežģīto situāciju starp RAKUS valdi un LOC ārstiem, būs pacients. Tāpēc uzskatu, ka jāpieliek visas pūles un pieejamie resursi, lai šo situāciju iespēju robežās atrisinātu. Abas puses – gan uzņēmuma valde, gan mediķi – ir "ķīlnieki" ilgstoši nepietiekamajam nozares finansējumam. Tomēr nevaram pieļaut situāciju, ka pacienti zaudē iespēju augsti kvalificētu ārstu konsultācijas un operācijas mūsdienīgā un drošā vidē," pauž Meņģelsone.

Trešdien, 28. decembrī, apmeklējot RAKUS, veselības ministre tikās ar valdi, kā arī Latvijas Onkoloģijas centra vadību un vadošajiem speciālistiem. "Es redzēju un sajutu šo samilzušo situāciju un aicināju gan valdi, gan ārstus turpināt sarunāties un vienoties, jo ticu un esmu pārliecināta, ka atrisinājumu ir iespējams rast. Tomēr šajā brīdī, lai aktivizētu dialogu un risinājumu meklējumus, aicinu iesaistīties RAKUS Padomi," uzsver ministre.

Tāpat viņa norāda, ka šonedēļ tiksies ar pacientu organizācijām un pārrunās izveidojušos situāciju arī ar nevalstisko sektoru. "RAKUS priekšā ir ļoti nozīmīgs solis pretī mūsdienīgai un uz pacientu orientētai veselības aprūpei – Vēža centra sertificēšana, kas nesīs virkni uzlabojumu un izmaiņu onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā. Šādu pārmaiņu virzība prasa dialogu ar iesaistītajām pusēm jau tagad. Taču to nav iespējams īstenot, ja tās nevis sadarbojas, bet pretdarbojas," uzsver Meņģelsone.

Kā ziņots, Latvijas Televīzija jau iepriekš vēstīja, ka no Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ietilpstošā LOC aiziet plāno trīs vadošie LOR speciālisti.

Ārsti esot uzteikuši darbu gan nekonkurētspējīga atalgojuma dēļ, gan tāpēc, ka ilgstoši neesot saņēmuši atbilstīgu materiāltehnisko nodrošinājumu darbam. Līdz ar to no LOC Onkoķirurģijas klīnikas faktiski atšķeļas vesela nodaļa.

Šīs klīnikas vadītājs Armands Sīviņš intervijā "Delfi" iepriekš norādīja – arī viņš esot gatavs aiziet no darba un esot par to informējis slimnīcas valdi. Uz šādu soli viņu mudinot gan valdes attieksme, gan pabērna loma, kas Latvijā atvēlēta valsts medicīnai.

Piektdien, 30. decembrī, vairāk nekā 20 LOC ārsti brīdināja par iespējamu kolektīvo atlūgumu, ziņoja LTV.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!