Cietumā nav izdevies nogādāt notiesāto uzņēmēju Gulami
Foto: LETA
Stājoties spēkā notiesājošam tiesas spriedumam cietumā līdz šim brīdim nav nogādāts apsūdzētais uzņēmējs Gulams Gulami.

26. janvārī Augstākās tiesa (AT) atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas 2021. gada 14. maija spriedumu, ar kuru uzņēmējs Gulami un vēl divas personas atzītas par vainīgām apsūdzībā par kokvilnas kravas piesavināšanos.

Apelācijas instance uzņēmējam Gulami piespriedusi cietumsodu sešus gadus un četrus mēnešus, viņa sievai Valentīnai Gulami tika piespriests piecus gadus ilgs cietumsods, bet Larisai Karpenko - trīs gadus un divus mēnešus ilgs cietumsodu.

Tāpat tiesa piesprieda no apsūdzētajiem solidāri par labu cietušajiem "Logistic-Ekspress" piedzīt 9 094 238 eiro.

LETA zināms, ka pēc AT lēmuma Gulami, viņa sieva un Karpenko cietumā līdz šim nav nogādāti. Rīgas rajona tiesā, kas lietu skatīja kā pirmā instance, aģentūrai LETA apliecināja, ka spriedums izpildei nodots Valsts policijai (VP) 31.janvārī un līdz šim tiesā informācija par sprieduma izpildi nav saņemta.

VP aģentūrai LETA norādīja, ka nevarot sniegt komentārus par konkrētām personām.

Trīs dienas pirms AT lēmuma kļuva publiski zināms, ka VP rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzības citā lietā pret uzņēmēju Gulami par iespējamu viesnīcas izkrāpšanu Vecrīgā. Šajā lietā iesaistīta arī viņa sieva.

Prokuratūrā apstiprināja, ka personas uz prokurores aicinājumiem ierasties prokuratūrā nav atsaukušās, tomēr vienlaikus prokurore pieņēmusi lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Prokuratūrā gan patlaban plašāk nekomentēja kāda būs prokuratūras tālākā rīcība attiecībā uz šo krimināllietu.

Šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja VP. Policija iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka divas personas pēc iepriekšējās vienošanās laika posmā no 2009. līdz 2019.gadam noslēdza vairākus faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus līgumus, kurus tālāk izmantoja savu noziedzīgo mērķu īstenošanai, proti, lai prettiesiski ar viltu iegūtu svešu mantu.

Noziedzīgo darbību rezultātā personu grupa ieguva sev vēlamās tiesības uz svešu mantu - valdījuma tiesības uz nekustamo īpašumu, proti, kādu viesnīcu Vecrīgā, kuras kadastrālā vērtība ir 2 951 476 eiro, kā arī tiesības uz finanšu līdzekļiem 106 272 eiro apmērā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta viena persona, kurai sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums savukārt vēlāk tas tika mainīts uz drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. LETA jau 2020. gada maijā rakstīja, ka Gulami atbrīvoja pret 50 000 eiro drošības naudu.

2016.gadā citā krimināllietā bijušajai Rīgas apgabaltiesas tiesnesei Ivetai Bērziņai un uzņēmējam Gulami piemēroti ar reālu brīvības atņemšanu nesaistīti sodi.

Tiesa toreiz apstiprināja vienošanos par sodu. Gulami par kukuļdošanu piemērota brīvības atņemšana uz gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, kā arī naudas sods 9250 eiro apmērā. Tāpat viņam kā papildsods noteikta tiesību ierobežošana ieņemt noteiktus amatus uz vienu gadu.

Bērziņai par kukuļa piesavināšanos noteikts naudas sods 11 100 eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!