Foto: LETA
Lai Ernesta Birznieka-Upīša ielas 6. nama iedzīvotāji varētu pēc iespējas ātrāk atgriezties savā mājoklī, Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange aicinājis būvuzņēmēju SIA "Bukoteks" nekavējoties veikt teritorijas sakopšanu pie sabrukušās ēkas Satekles ielā un to atbrīvot no būvgružiem.

Portālam "Delfi" domē norādīja, ka vienīgā ģimene, kas šobrīd vēl nevar atgriezties mājoklī, atgriezties varēs, kad tiks novērsta bīstamība un radītie bojājumi. Gruveši kavē piekļūšanu un remontdarbu veikšanu.

Ģimenei arī tika piedāvāta pašvaldības palīdzība un pagaidu izmitināšana, no kuras tā ir atteikusies.

Jau vēstīts, ka 30. martā kvartālā starp Satekles, Elizabetes, Dzirnavu un Ernesta Birznieka-Upīša ielām būvdarbu laikā sabruka neapdzīvota piecstāvu ēka.

Birznieka-Upīša ielas 6. nama ieejas mezglam bija uzkritušas brūkošās ēkas daļas, tādēļ pagaidām iedzīvotājiem nav iespējams atgriezties vienā no pieciem dzīvokļiem.

Pagaidām ēkas apsaimniekotājs SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) nevar sakārtot cietušo ēku, jo nepieciešams teritoriju atbrīvot no blakus sabrukušās ēkas atliekām. Pēc tam RNP varēs noorganizēt E. Birznieka-Upīša ielas 6. nama remontu, kuram izlietotie līdzekļi tiks piedzīti no būvnieka.

Šajā kvartālā SIA "Satekles biznesa centrs" bija pašvaldības akceptēts būvprojekts jaunai celtniecībai un pārbūvei, saskaņā ar kuru sabrukušo ēku Satekles ielā 1C bija plānots saglabāt un tai uzbūvēt jaunu tehnisko stāvu, kā arī sānos piebloķēt jaunbūves daļas. Ņemot vērā, ka šis būvobjekts ir 3. grupas publisku ēku komplekss, būvniecības kontroli veica Būvniecības valsts kontroles birojs.

Kā ziņots, glābēji no gruvešiem atbrīvoja trīs no kopumā 11 bojātajiem auto.


Daļa automašīnu ar autoevakuatoriem aizvestas no notikuma vietas.

Cietušajās automašīnās cilvēki neatradās.

Pirms VUGD ierašanās no būvlaukuma saviem spēkiem evakuējas 17 cilvēki, savukārt no vienas blakus ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja deviņus cilvēkus.

Notikuma vietā konstrukciju pārvietošanai tika piesaistīta smagā tehnika – drupinātājs un smagās automašīnas.

VUGD atgādina, ka notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs, lai efektīvāk koordinētu konstrukciju pārmeklēšanas darbus. Tajā darbojās VUGD, "Latvijas gāzes", pašvaldības policijas, Valsts policijas pārstāvji un būvdarbu vadītājs.

Notikuma vietā strādāja 34 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām, glābšanas automobili un autokāpni.

Pulksten 1.30 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!