Ūdens apsaimniekošanas likums paredz, ka Ministru kabinets nosaka to peldvietu sarakstu, kurās peldsezonas laikā Veselības inspekcija veic ūdens monitoringu par valsts budžeta līdzekļiem.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pašvaldības iesniedz priekšlikumus par savās administratīvajās teritorijās esošajām peldvietām un to iekļaušanu peldvietu sarakstā vai svītrošanu no tā.
Pašvaldības to veic, izvērtējot peldvietas apmeklējuma tendences, infrastruktūru un tajā veiktos labiekārtošanas pasākumus peldēšanās veicināšanai.
Veselības inspekcija katru gadu izvērtē pašvaldību iesniegtos priekšlikumus un iesniedz Veselības ministrijā ierosinājumus par grozījumu veikšanu peldvietu sarakstā, ko otrdien, 16. maijā, arī atbalstīja valdība.
Tādējādi Salaspils pilsētā būs jauna peldvieta. Domē informē, ka peldvietā vasaras sezonā ir nodrošināta glābšanas dienesta darbība, kā arī ir nodrošināta ar speciālajiem skaņas un gaismas signāliem aprīkota glābēju laiva. Tāpat ir pieejams "primārajiem glābšanas darbiem nepieciešamais aprīkojums".
Līdz ar to oficiālajā peldvietu sarakstā kopumā visā Latvijā ir 59 peldvietas: 33 Baltijas jūras un Rīgas jūras līča peldvietas un 26 iekšzemes peldvietas.
Veselības ministrijā skaidro, ka jaunas peldvietas izveide un vides sakopšana peldvietas teritorijā uzlabo pašvaldības infrastruktūru, kas savukārt veicina iedzīvotāju labsajūtu un veselīga dzīvesveida iespējas un pozitīvi ietekmē arī tūrisma attīstību.
Kā ziņots, Latvijā jaunā peldsezona tika atklāta 15. maijā. Tomēr speciālisti iesaka nogaidīt un peldēties dodies, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz +16, +18 grādus pēc Celsija skalas.
Peldvietu ūdens uzraudzības nodrošināšanai 2023. gadā atvēlēti 36 482 eiro no valsts budžeta līdzekļiem. Nepieciešamais papildus finansējums tiks rasts Veselības inspekcijas iekšējos resursos.