Nozīmīgajā dienā pie Skaistkalnes katoļu baznīcas garīdznieki, ticīgie un interesenti pulcējās jau agri no rīta uz svēto misi, vēsta laikraksts "Bauskas Dzīve".
Torņu kupoldaļas pacelšana bija ieplānota pulksten 11, un pulksten 12.30 pirmais tornis tika uzsliets savā vietā, kā arī piemetināts. Torņu izgatavošanu un montāžu veica uzņēmums SIA "Heidelberg Materials SBC Latvia", vēsta laikraksts.
Ar visu apdari torņi sver ap septiņām tonnām, un katrs no tiem ir aptuveni 12 metrus augsts. Lai sasniegtu baznīcas jumtu, tie bija jāpaceļ 38 metru augstumā, "Bauskas Dzīvei" pastāstīja uzņēmuma pārstāvji.
Tostarp vietā bija jānoliek arī 1924. gadā Liepājas lietuvē lietie baznīcas zvani. Katru no tiem nesa seši vīri.
Baznīcā centrālo eju uz spožās grīdas bija aizņēmuši trīs krusti – abiem torņiem un viens tā sauktais astes krusts. Dievkalpojuma laikā tie tika svētīti. Tos uzlikt paredzēts ceturtdien, 27. jūlijā.
Darbi pie torņu montēšanas noslēdzās ap pulksten 14.35, ziņo laikraksts.
Līdzekļi torņu atjaunošanai vākti ziedojumos, summa netiek nosaukta.
Par to, kā ritēja vērienīgie baznīcas atjaunošanas darbi, liecina arī portāla "Delfi" uzņemtās fotogrāfijas, kā arī "Twitter" lietotāju attēli.
Jezuītu ordeņa celtā Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu baznīca ir izcils agrā baroka stila arhitektūras piemineklis Latvijā. Vēl 18. gs. sākumā baznīca bija lielākais un greznākais katoļu dievnams Latvijā, liecina Bauskas novada mājaslapā rodamā informācijā.
Skaistkalnes baznīca ir viena no lielākajām un krāšņākajām Latvijas lauku baznīcām. Lielā balti krāsotā trīsjomu bazilika, kuras rietumu galā līdz sagraušanai Otrā pasaules kara laikā pacēlās divi iespaidīga izmēra torņi, bija viena no pirmajām agrā baroka stila divtorņu katedrāles tipa baznīcām Latvijā. Tā kļuva par sava veida paraugu veselai virknei vēlāk celto Latgales katoļu baznīcu.
Arī baznīcas iekštelpas ir Latvijai unikāls itāliskā baroka piemērs, kurā sulīgas arhitektoniskās formas, kā velves, masīvie pīlāri, bagātīgi profilētas karnīzes, bagātīgi papildina reljefa stukas apdare un dekoratīvā glezniecība.