Vairums jeb 72% pretendentu ir krievu tautības cilvēki, 8% – baltkrievu, bet 4% pretendentu ir dažādu tautību cilvēki – polis, armēnis, lezgīns, čuvašs, ukrainis, vācietis, lietuvietis, kā arī nezināmas tautības.
Pusei jeb 49% pilsonības pretendentu ir vidējā izglītība, 35% – augstākā, 10% – pamata, bet 6% tā nav zināma.
Ministru kabineta rīkojuma projektā ir iekļauti 50 pilsonības pretendenti, kuri naturalizējas saskaņā ar Pilsonības likuma 17. panta pirmo daļu.
Sarakstā iekļautās personas atbilst visām Pilsonības likuma prasībām un informācija par šīm personām ir saņemta no Satversmes aizsardzības biroja, Totalitārisma seku dokumentēšanas centra, Valsts drošības dienesta, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes, Valsts policijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas, Ārlietu ministrijas materiālās palīdzības fonda, Tieslietu ministrijas Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes.
Kopumā Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 149102 personas. 2021. gadā tādu bija 419, pērn – 518, bet šī gada pirmajā pusē – 272 personas.