"Mans dēls ies 4. klasē. Pēdējā tikšanās reizē klases audzinātāja teica, ka viņai nav ne jausmas, kas mūs visus sagaida jaunajā mācību gadā. Visu vasaru klusums... Gatavojos pāriet uz tālmācību vai mācībām mājās."
"Esmu pirmklasnieka un ceturtklasnieces mamma. Neesmu dzirdējusi par palīdzību!"
"4. klase, skola Salaspilī. Augustā piecas dienas pa divām stundām latviešu valodas un piecas dienas no pulksten 8.00 līdz 16.00 – dienas nometne pārejas atbalsta ietvaros. Bērns nav gatavs..."
"Atbalsts nulle, gatavība – arī. Mans dēls iet 7. klasē, viņš knapi māk savienot pāris vārdus. Meklēju privātskolotāju – viņu vienkārši nav, izķerti.”
"Kaut kāda palīdzība? Diemžēl pirmo reizi dzirdu. Gribētu zināt, vismaz nākotnei, kurš informē par šādiem pakalpojumiem.”
No vairāk nekā simt "Facebook" aptaujāto vecāku atbildēm (piemēri augstāk), kuru bērni mācās 1., 4. un 7. klasē dažādās Rīgas un priekšpilsētas mazākumtautību skolās, tikai retais ir dzirdējis par solīto atbalstu un adaptācijas nometnēm. Vēl mazāk ir gatavi vairāk iedziļināties papildus. Piesardzīgu optimismu pauž tie, kuru bērni mācījās latviešu bērnudārzos, privātskolās vai par 20 – 30 eiro stundā mācījās pie privātskolotājiem. Šodien pat par tādu naudu privātskolotāju vairs nesameklēt.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzstāj, ka atbalsts ir un būs – tam ir atvēlēts finansējums, 1,5 miljoni eiro. Tomēr nozares ministre nesen atzina, ka ne visi skolotāji ir gatavi, īpašas šaubas rada Rīgas, Daugavpils un Rēzeknes gatavība
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv