Foto: DELFI
Maksas ieviešana Rīgas sabiedriskajās tualetēs nav izšķiroša, un nepieciešams ierīkot vairāk tualešu, teica Tualešu lietotāju biedrības vadītāja Elīna Kolāte, komentējot Rīgas domnieku plānus noteikt maksu atsevišķās tualetēs.

Viņa skaidroja, ka iecere ieviest maksu sabiedriskajās tualetēs izskanējusi jau agrāk. Turklāt esot skaidrs, kādēļ šāds lēmums pieņemts, jo vandalisma problēma esot ļoti būtiska. Iespējams, uzstādot pie tualetēm maksājumu karšu (POS) termināļus, šo problēmu varētu risināt, jo, maksājot ar karti, notiek lietotāja autentifikācija.

Kolāte pieļāva, ka tas varētu ļaut atrast vandaļus. Tāpēc viņai šķiet, ka izmēģināt šādu sistēmu dažās tualetēs var, un pēc tam esot jāvērtē, vai tika sasniegts cerētais rezultāts.

Taču svarīgākais jautājums esot tualešu daudzums Rīgā. To vajagot vairāk, un esot vienalga, vai tās būs par maksu vai bez maksas.

Kā ziņots, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šonedēļ atbalstīja grozījumus Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumos, paredzot ieviest maksu Rīgas sabiedriskajās tualetēs.

Kā iepriekš informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, lai ierobežotu vandālismu Rīgas sabiedriskajās tualetēs, vairākas no tām plānots aprīkot ar POS termināļiem.

Patlaban tualešu lietošanu bieži apgrūtina gan neapzinīgu līdzpilsoņu vandālisms, kā rezultātā tiek bojāti vai nozagti dažādi elementi un tualetes remonta laikā nav pieejamas, gan bezpajumtnieku ilgstoša uzturēšanās tajās un radītā netīrība.

Lai risinātu šo problēmu, 17 tualetēs, kurās nav apkopēju-dežurantu, plānots uzstādīt POS termināļus, kas ļaus pakalpojumu saņemt, norēķinoties ar karti.

Ar POS termināļiem aprīkos tualetes Aldara parkā, 13. janvāra ielā pie Vaļņu ielas, Dailes teātra laukumā, Esplanādes parkā, Jāņa Asara ielā Grīziņkalnā, Jēkaba laukumā, Kobes dārzā, divas tualetes Kronvalda parkā - Kronvalda bulvāra pusē un pie Elizabetes ielas, divas tualetes Mežaparkā – Atpūtas alejā pie bērnu laukuma un Ostas prospektā, Nordeķu parkā, Radio ielā, Jaunielā pie Rātsnama, Turgeņeva un Gogoļa ielas skvērā pie Zinātņu akadēmijas, Vērmanes dārzā un Ziedoņdārza parkā.

Maksa par šo tualešu apmeklēšanu būs 50 centi. Šī summa izvēlēta, ņemot vērā gan cenu privātā sektora tualetēs Rīgā un kaimiņvalstīs, gan aprēķinus, lai iekasētie līdzekļi nosegtu POS termināļu uzturēšanas izmaksas.

Tāpat kā līdz šim, Rīgā bez maksas turpinās darboties lielākā daļa tualešu, tajā skaitā tualetes ar dežurantiem-apkopējiem Embūtes ielā Dzegužkalnā, Ernestīnes ielā Jaunatnes dārzā, Kr. Valdemāra ielā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Maskavas ielā pie Spīķeru kvartāla, Kokneses prospektā Mežaparkā, Miera dārza parkā, Pērnavas ielā Grīziņkalnā un Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī pie Bastejkalna.

Bez maksas būs pieejamas un sezonas laikā, tas ir, līdz 31.oktobrim galvaspilsētā darbosies 40 biotualetes, kas būs atkal pieejamas pavasarī. Tāpat līdz novembra beigām darbosies sešas sezonālās konteinertipa tualetes ar apkopējiem-dežurantiem, kuras arī būs izmantojamas bez maksas.

Gala lēmums par maksas ieviešanu tualetēs būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!